Féltjük az ország jövőjét, féltjük vállalkozásaink, megélhetésünk és családunk jövőjét, mindazt, amit az elmúlt évtizedekben a turizmus fejlesztésében közösen elértünk.
Magyarországra évente több mint 30 millió külföldi látogató érkezik, akik több mint 1000 milliárd forintot költenek itt el. Ebből mintegy 300 milliárd kerül adók formájában a költségvetésbe. A turizmusban ma már mintegy 400 ezer ember dolgozik közvetlenül, a legkülönbözőbb területeken, szállodákban, panziókban, utazási irodákban, éttermekben, valamint közvetetten programszervezőként, kereskedőként, ajándékárusként, sportszerkölcsönzőként. Nem beszélve a mezőgazdasági termelőkről, akik az ideérkező turisták jóvoltából sok milliárd forint értékű élelmiszert tudnak eladni külföldre való kiszállítás nélkül. A hozzátartozókat is figyelembe véve, minimálisan egymillió ember számára biztosít megélhetést iparágunk.
De a turizmus nem létezik békesség nélkül. A turisták, az utazásés kongresszusszervezők a nyugalmat és a biztonságot nyújtó úti célokat választják. Sajnos, ősszel Magyarország a külföldi médiában heteken át címoldalakon vagy fő műsoridőben szerepelt. A hírek erőszakos cselekményekről – gyakran túlzottan és kiszínezve –, összecsapásokról, rombolásról szóltak. Nem csoda, hogy elmaradtak a külföldiek, lemondták a megrendelt szállodai szobákat, és azóta a konferenciaszervezők más, nyugodt helyszínekre viszik a rendezvényeiket.
Féltjük az ország és a saját bevételeinket, jövedelmünket és munkahelyeinket. Magyarország pozitív imázsát közösen vissza kell állítanunk! Békés, zavargásmentes, vendégváró tavaszi szezonnyitással. A politikusoknak, a turisztikai szakmának és a médiának, valamint az egész társadalomnak közös a felelőssége. A turisztikai szakmát képviselő civil szervezetek: