Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter az azeri társtárcák vezetőivel találkozott és a Világgazdasági Fórum konferenciáján vett részt 2013. április 6-7-én, Bakuban - adta hírül a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium.
Ali Mohammed oglu Abbasov kommunikációs és információtechnológiai, valamint Natig Aliyev ipari és energetikai miniszterrel az ágazati együttműködési lehetőségeket tekintették át. Németh Lászlóné az elektronikus kormányzati rendszer kiépítése és a szélessávú lefedettség növelése terén felhalmozott komoly magyar tapasztalatok megosztását javasolta. A miniszter jelezte, hogy Magyarország nyitott a közös fejlesztésekre az űriparban és a részvételre az azeri fél által kezdeményezett Transz-Eurázsiai Információs Szupersztráda megvalósításában. Az Európa és Kína között tervezett nagysebességű összeköttetés hozzájárulhat a globális internetkapcsolatok biztonságához.
Németh Lászlóné egyeztetésükön arról biztosította Sahin Musztafajev gazdaságfejlesztési minisztert, az együttműködési kormányközi bizottság azeri társelnökét, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium kiemelten kezeli a kétoldalú kapcsolatok erősítését. A stratégiai partnerség kiváló terepei lehetnek a magyar szaktárca felelősségi körébe tartozó energetikai, infokommunikációs és közlekedési-infrastruktúrafejlesztési ügyek.
A miniszteri látogatás során a két ország légügyi hatóságainak vezetői egyetértési nyilatkozatot írtak alá. A dokumentum kölcsönös elfogadásával megteremtődtek a Magyarország és Azerbajdzsán közötti, menetrend szerinti légi közlekedés jogi alapjai - írja a közlemény.
Nem lennénk meglepődve, ha a Wizz Air légitársaság indítana járatot a Budapest-Baku útvonalon, miután Váradi József Wizz Air-vezér a közelmúltban így nyilatkozott: "Budapestről az orosz, az ukrán, a török, a kaukázusi és a közel-keleti térségekbe irányuló repülések beindításán dolgoznak az érintett hatóságokkal."
A légitársaság ukrajnai leányvállalatának ügyvezetője, Bús Ákos egy kijevi sajtótájékoztatón pedig felsorolta az Ukrajnából repülni tervezett új városokat. Ezek a következők: Tel Aviv, Isztambul, Dubai, Vilnius, Prága, Varsó, Larnaca, Nápoly, Thessaloniki, Moszkva, Szentpétervár, Baku, Jereván, Minszk és Batumi. Bús hozzátette, hogy ha a hatóság jóváhagyja a Wizz kérelmeit, akkor három éven belül nyolc repülőgépet állítanak csatasorba Ukrajnában - a jelenlegi három helyett.