Steiermark Workshop a Hiltonban

Az idén Stájerország a Hilton szállodában mutatta be legújabb turisztikai ajánlatait az immár hagyományos Steiermark Workshopon. A régióból 26 résztvevő érkezett, köztük idegenforgalmi szálláshelyek, utazási irodák és turisztikai hivatalok képviselték magukat a bemutatón. Stájerország teljesen új marketingprofilt épít fel, melynek első ajánlataiból kaphattak ízelítőt a magyar szakemberek és partnerek.

A magyar határtól kb. 60km-re fekvő régió a wellness, a gasztronómia, a kulturális és a szelíd turizmus gazdag ajánlatával várja a látogatókat. 2008 nyarán 28 563 vendég érkezett Magyarországról, akik 98 572 ezer vendégéjszakát töltöttek el a régióban. A vendégszám 6,7 százalékkal, míg a vendégéjszakák száma 7,3 százalékkal növekedett 2007 hasonló időszakához képest.

Graz 2008 óta az ízek fővárosa Ausztriában. A cím nem véletlen, hiszen itt jelent meg 1686-ban az ország első szakácskönyve. A város a nyár folyamán kulináris sétával csábítja a turistákat, mely során a résztvevők megismerhetik a belvárost és kóstolókon vesznek részt, mindezt ízes anekdotákkal és történetekkel fűszerezve. 2009 tavaszán nyílik a Riegersburg ínyenchotel, a Zotter csokoládé, a Vulcano sonkamanufaktúra és a Winkler-Hermaden borászat szomszédságában.

Szintén 2009 tavaszán a 18 lyukú golfpálya mellett adják át Bad Waltersdorf új négycsillagos szállodáját, a Falkensteiner Spa hotelt. A spa és wellness ajánlatok különösen hangsúlyosak a stájer kínálatban. A különböző gyógykezelések szőlővel, almával, tökmagolajjal vagy fekete bodzával már széles körben ismertek, s újdonságként már megjelent az árnika, az encián és a mormotaolaj is a wellness kínálatban. A kulturális ajánlatok egyik gyöngyszeme a 2009. július 24 és 26 között megrendezendő Szt. Jakab ünnepe, melynek csúcspontja a „Schilcherberg lángokban” rendezvény lesz. Már telt házzal működik a tavasszal nyílt MUMUTH, azaz a “Zene és zenei színház háza”, amely a zenei események széles palettáját kínálja a zenerajongók számára.

Kelet-Stájerország 2010-től az “Ausztria kertje” címszó alatt mutatja be a régió különleges ajánlatait. A „színpompás kertben” a gasztronómia ajánlatok mellett - alpesi ökörsütés, szarvakörte-túrázás, almaút – kerti rendezvények sokasága, festő- és fényképversenyek valamint koncertek várják a látogatókat. A környék látnivalói köré öt tematikus útvonal szerveződött: A már ismert almaút, kastélyok útvonala és a római borútvonalon kívül, a virágok útvonala és az energia útvonala egészen különleges élményt kínál a túrázóknak. Előbbi az „Európa legszebb virágos falvai” címet elnyert falukon keresztül kanyarog, míg az utóbbi a megújuló energiák mint a biomassza, a vízenergia, a napenergia, a biogáz, a szélenergia működését mutatja be az energia pontokon.


Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja

Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja 

A korlátozás oka a húsvéti héten mért jelentős forgalomnövekedés.
Ismét robog a Jégmadár expressz

Ismét robog a Jégmadár expressz 

Május 18-tól ismét közlekedik a Jégmadár expresszvonat, amely közvetlen összeköttetést kínál Rákospalota-Újpestről a Velencei-tóhoz és a Balatonhoz.
WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés

WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés 

A repülőtér a Romániai Repülőterek Egyesülete által közölt januári statisztika szerint egy év alatt megduplázta utasainak számát.
Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 

Éppen hetvenöt évvel ezelőtt, 1950. május 7-én nyitották meg az utazóközönség előtt Budapest nemzetközi repülőterét, Magyarország kapuját.
Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában

Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában 

Dubajról leginkább a téli napsütés, a tavaszi luxuspihenés vagy az őszi tökéletes kikapcsolódás jut eszünkbe – de ez hamarosan megváltozhat.
Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme

Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme 

A Budapest Airport (BA) ezt a speciális programot az érintett kerületek és települések polgármestereivel konzultálva alakította ki.
IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom

IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom  

Az április 30-án megjelent sajtóközlemény 2025. márciusi globális légiutasforgalom adatait ismerteti.
Ausztriában jön a Railjet vonatok új generációja

Ausztriában jön a Railjet vonatok új generációja 

A növekvő kereslet és a megváltozott utazási szokások miatt Ausztriában egyre nagyobb szerepet kapnak a fejlesztések.
Jemeni húszik: folytatjuk a támadást az izraeli légtér ellen

Jemeni húszik: folytatjuk a támadást az izraeli légtér ellen 

Eddig huszonhét rakétát indítottak a húszik Izrael légtere ellen, és bejelentették, hogy folytatják a támadást.
Karbantartási hiba a KLM-nél – járatokat törölnek

Karbantartási hiba a KLM-nél – járatokat törölnek 

Járatokat töröl a holland légitársaság repülőgépeinek karbantartási hibája miatt, jelentette a Dutch News című, angol nyelvű holland hírportál.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.