Zöld utat kapott a városkép-romboló felhőkarcoló

Szentpétervár Szmolnij kerületének bírósága hétfőn törvényesnek minősítette a városi önkormányzat döntését, amelynek értelmében felépíthető a város előírásait sértő, úgynevezett Ohta Központ felhőkarcoló.

Az önkormányzat tavaly szeptemberben döntött úgy, hogy a Gazprom beruházásában épülő Ohta Központ meghaladhatja a város egyéb építkezéseire vonatkozó magassági előírásokat. A felhőkarcoló a tervek szerint 406 méter magas lesz, és így a felperesek - a parlamenten kívüli, liberális Jabloko párt szentpétervári vezetői - szerint a város történelmi központjából mindenhonnan látható lesz - adta hírül az MTI.

Előbb a műemlékvédelmi felügyelőség feladatait ellátó Roszohrankultura bírálta a terveket, és nemrégiben Dmitrij Medvegyev elnök is beleavatkozott a vitába egyik tanácsadójának a szentpétervári önkormányzathoz és az egyéb illetékes szervekhez intézett levelével, amelyben a felhőkarcoló felhúzása ellen és az UNESCO-val való jó kapcsolatok ápolása mellett foglalt állást.

Felmérések szerint a város lakosságának jelentős része ellenzi az építkezést. A Kulturális Világörökség Listáját kezelő UNESCO felszólította Oroszországot, hogy állítsa le a felhőkarcoló építését, és tájékoztatta arról, hogy amennyiben az Ohta Központ mégis felépül, Szentpétervár XVIII. századi történelmi belvárosát törli a világörökségi listáról, és felveszi a veszélyeztetett objektumok listájára. Ez a város számára nem csupán erkölcsi, hanem anyagi vesztességel is járna, hiszen az utazási irodák ajánlataikat többnyire az UNESCO-lista figyelembevételével készítik.

Az építkezés ellenzői népszavazást is indítványoztak, ehhez azonban a hatóságok nem járultak hozzá. A Jabloko szentpétervári vezetői közölték: megfellebbezik az újabb törvénysértő döntést, és feltett szándékuk, hogy minden oroszországi jogi lehetőséget kimerítenek az építkezés megakadályozására.


Száz mozdonnyal erősít a MÁV

Száz mozdonnyal erősít a MÁV  

Ebből harminc már megérkezett.
Külföldre indul? Ne megszokásból vezessen!

Külföldre indul? Ne megszokásból vezessen! 

Tudnivalók, ha autóval indul útnak, és szeretné elkerülni a kellemetlen meglepetéseket.
Sűrítik a reptéri buszjáratokat a nyári csúcsidőszakban

Sűrítik a reptéri buszjáratokat a nyári csúcsidőszakban 

Sűrűbben járnak a repülőtéri BKK-járatok júliusban és augusztusban.
Emirates: nyári-téli újdonságok

Emirates: nyári-téli újdonságok 

A légitársaság újabb útvonalakon vezeti be a Prémium Turistaosztályt, és tovább bővíti menetrendjét a téli időszakra.
airBaltic: gyorsjelentés és egy új partnerség

airBaltic: gyorsjelentés és egy új partnerség 

A lett nemzeti légitársaság előzetes adatokat tett közzé a 2025 első féléves időszaki eredményeiről.
Ománi fapados járat úti céljai között szerepel Budapest

Ománi fapados járat úti céljai között szerepel Budapest 

A diszkont légitársaság vezére ezt a minap jelentette be.
Egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek utaztatása

Egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek utaztatása 

Mostantól elegendő a gyermek diákigazolványának másolatát bemutatni – akár nyomtatott, akár digitális formában – a díjmentes jegyváltáshoz és az életkor igazolásához.
Villámcsapás kényszerítette földre a Wizz Air Budapest és Stockholm közötti gépét

Villámcsapás kényszerítette földre a Wizz Air Budapest és Stockholm közötti gépét 

A péntek hajnali járat kényszerleszállást hajtott végre Varsóban.
Így tervezik meg a magyar fiatalok a repüléseiket

Így tervezik meg a magyar fiatalok a repüléseiket 

A magyar fiatalok nemcsak álmodoznak, hanem tudatosan készülnek arra is, ha valami nem a tervek szerint alakul.
Útipoggyásszal kapcsolatos tudnivalók a NAV-tól

Útipoggyásszal kapcsolatos tudnivalók a NAV-tól 

A NAV felhívja a figyelmet a készpénzre is.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.