Élmezőnyben a magyar útlevél

Az amerikai GOOD magazin összeállításból kiderül, hogy mely nemzetek rendelkeznek a világ legbefolyásosabb útlevelével, azaz a világ hány országába utazhatnak vízumkényszer nélkül. 

A rangsorolás alapján a legszerencsésebb helyzetben a brit, a finn és a svéd útlevéllel rendelkező állampolgárok vannak, hiszen vízum nélkül utazhatnak a világ 173 országába. Nem panaszkodhatnak a dánok, a németek, a luxemburgiak és az amerikaiak sem, akik 172 országba utazhanak gond nélkül. 

Utazás szempontjából a legnagyobb gondban jellemzően közel-keleti országok vannak: afgán útlevéllel csupán 28, irakival 31, pakisztánival és szomáliaival 32, míg eritreai útlevéllel a világ 36 országába lehetséges utazni vízumkényszer nélkül. Európából Koszovó van a legrosszabb helyzetben: útlevelükkel csupán 38 országba utazhatnak. 

Magyarként a világ élmezőnyébe tartozunk, hiszen útlevelünkkel 157 országba utazhatunk mindenféle nehézség nélkül. Szomszédaink közül csupán az osztrák útlevél befolyásosabb (168 ország). A további szomszédos országok útlevele viszont kevesebb országba érvényes, mint a magyar: a cseh, szlovák és szlovén útlevél 155, a román 141, a horvát 129, a szerb 104, míg az ukrán útlevél csak 77 országba érvényes vízum nélkül. 

Forrás: Vendég & Hotel


Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett

Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett 

Olasz elegancia, festő ecsetjére kívánkozó háttér, magyar kreativitás és időtlen luxus a hegyek ölelésében – ez a Nuvole Garden hotelprojekt a Comói-tónál.
Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen

Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen 

A jövő nem fenyegetés, hanem lehetőség: felhívás az aktív alakításra.
Spanyolországot brutális hőség éri el

Spanyolországot brutális hőség éri el 

A nyár közepét idéző időjárás várhatóan e hét csütörtöktől vasárnapig tart majd.
Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária

Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária 

Feljebb ugrott a Kiwi.com foglalási listáján Portugália és Málta is.
Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére

Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére 

Jelenleg a bánya egyik legújabb részét, a Telegdy-szárnyat próbálják megmenteni két szigetelőgát kialakításával.
Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet

Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet 

A hétfő éjszakai és keddi esőzések nyomán a Korond-patak vízhozama másodpercenként 50 köbméterre nőtt.
Turisztikai fejlesztés Afrikában

Turisztikai fejlesztés Afrikában 

A győri székhelyű, nemzetközi médiavállalat, a Flying Media Hungary tovább erősítette pozícióját a globális turizmus- és légiközlekedési szakmában.
Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban?  – itt a toplista

Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban? – itt a toplista 

A nyaralók többsége saját autóval kel útra, és a klasszikus, 7 éjszakás vakáció a legjellemzőbb, csaknem minden harmadik foglalás esetén.
Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk

Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk  

Idén is leginkább Horvátországba utaznak a magyarok.
Magyar Nemzeti Nap az Oszakai Világkiállításon

Magyar Nemzeti Nap az Oszakai Világkiállításon 

Közel 250 ezer érdeklődő ismerhette már meg hazánkat a pavilon nyújtotta egyedi látogatói élményen, valamint a gazdag kulturális programkínálaton keresztül.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.