Szakmai programok és kirándulás

Formabontó partnertalálkozóra, szakmai programokkal körített grazi kirándulásra hívta 30 ügynöki partnerét a Ruefa Utazási Iroda december 7-én. 

Az út során volt idő arra, hogy Bartha Gabriella cégvezető tájékoztassa a meghívottakat többek között arról, hogy idén a cég bevétele ismét nőtt, és azt is elmondta, hogy az európai uniós jogharmonizációnak megfelelően a német és osztrák tour operatorok az általuk szervezett csomagtúrák esetében teljes felelősséget vállalnak. 

A Ruefa az elmúlt sikeres évek hatására, a trendeknek megfelelően felújította és modernizálta irodáit: Győrben teljes átalakítás történt, míg Szombathelyen és Budapesten kisebb "ráncfelvarrás". A következő nagy projektjük eredményeként a jövő év elején megnyitják a mosonmagyaróvári irodájukat. Szakmai téren idén kínálatbővítés történt a Ruefa árualapjában, újabb tour operatorok útjait foglalják, mint például: Bucher, VTO, XLMX.

Grazban Michael Lettner, a TUI Österreich képviselője mutatta be a TUI téli és nyári újdonságait és új szállodamárkáit, majd elérkezett az idő a grazi adventi vásár megnézésére, és forralt bor kóstolásra is. Grazban nem egy nagy központi adventi vásár van, hanem az óváros szűk sikátoros utcái közötti apró tereken található a kirakodó vásár.

A vállalkozókedvűek megcsodálták a Mura folyó és az óváros felett magasodó meredek, erdős Schlossberget, amely a város egyik legnépszerűbb kirándulóhelye páratlan kilátással a város ódon háztetőire. A Schlossbergplatzról induló látványos lépcső egy sziklahasadékban vezet az Uhrturm (Óratorony) alá. Így nem lehetett kihagyni Graz szimbólumát, a város minden részéről jól látható, jellegzetes Óratoronyot (Uhrturm) sem. 

A hazaúton a szerencsések ETI utalványokkal gazdagodhattak. Talán az idei utazás sikerére való tekintettek jövőre már két napos lehet a találkozó.


Szlovák-magyar határátkelők lezárása

Szlovák-magyar határátkelők lezárása 

Szlovákia ideiglenesen lezárja a kisebb határátkelőket Magyarország felé.
Üzleti tárgyalás a síneken – különvonattal Kassára a MICE Express-szel

Üzleti tárgyalás a síneken – különvonattal Kassára a MICE Express-szel 

Ilyen még nem volt, pedig zseniális ötlet: üzleti találkozó a síneken!
Thaiföld szigorít a vízummentességen

Thaiföld szigorít a vízummentességen 

Egyre több külföldi végez illegális munkát vagy üzleti tevékenységet turistaként bejelentkezve.
Csalódást keltő turistalátványosságok – van köztük magyar

Csalódást keltő turistalátványosságok – van köztük magyar 

Egy friss kutatás szerint a világ legelismertebb turistalátványosságai közül több is messze elmarad a látogatók elvárásaitól.
Illegális turisztikai apartmanok Madridban

Illegális turisztikai apartmanok Madridban 

A szaktárca vizsgálata szerint a különböző online platformokon 16 335 apartmant hirdetnek turisztikai céllal, de csak 1131 rendelkezik engedéllyel.
Mi a közös pont a Maldív-szigetek és Szoboszlai Dominik csapatában?

Mi a közös pont a Maldív-szigetek és Szoboszlai Dominik csapatában? 

A Visit Maldives beszállt a az elitfutball világába.
Napi látogatói limit Comino szigetén

Napi látogatói limit Comino szigetén 

Málta apró szigete, Comino már jó ideje a túlturizmus áldozata. A hatóságok most lépnek az ügyben.
A macska, „aki” megmentett egy japán vasútállomást

A macska, „aki” megmentett egy japán vasútállomást 

2007-ben a Wakayama Vasúttársaság vezetői úgy döntöttek, hogy egy macskát neveznek ki a Kishi állomás segédállomásfőnökévé, amely zseniális üzleti húzásnak bizonyult.
Életre szóló kaland Új-Zélandon

Életre szóló kaland Új-Zélandon 

A pályázatok benyújtására idén áprilisban nyílik ismét lehetőség.
Íme, Linz új jövőstratégiája

Íme, Linz új jövőstratégiája 

Take a RISK, visit LINZ: kockázatvállalás és jövőformálás a turizmusban.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.