A The Guardian cikke szerint az északi szigeten a kagylók tömeges pusztulását egy hőhullám, valamint az aszályos időjárás okozta. A környéken több mint 40 napja esett eső, ennek azonban nem csak a tengeri világra volt hatással: a Kiwi madarak is tömegesen hullottak el, mert nem találtak elég vizet a környéken.
Andrew Jeffs, az Auckalndi Egyetem professzora azt mondta, az esetért a klímaváltozás okolható, ennek egyre több tengeri élőlény lesz kitéve, és nem sokat tehetnek azért, hogy a kagylókat megvédjék. Azok ugyanis pont a déli órákban kerültek a napra. Egy részüket a sirályok megették, a többi egyszerűen megfőtt a tűző napon.
A professzor figyelmeztetett, hogy a kagylók rendkívül fontos részei Új-Zéland ökológiai rendszerének, de könnyen előfordulhat, hogy egyszerűen eltűnnek a zátonyokról a nyári időjárás megváltozása miatt.
A tömeges kagylópusztulást a helyi Brandon Fergusson fedezte fel, aki azt mondta, a halál szagát lehetett érezni. "Borzalmas látvány volt, több mint 500 ezer üres kagylóhéj volt ott" - mondta.
Forrás: The Guardian