Mire készülnek a múzeumok?

Szőcs Géza, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium kultúráért felelős államtitkára bemutatta a januárban kinevezett közművelődési intézményvezetőket kedden, a Petőfi Irodalmi Múzeumban megtartott sajtótájékoztatón.

A négy intézményvezető közül ketten hosszabbítottak, azaz maradtak további öt évre a helyükön. E. Csorba Csilla maradt a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) főigazgatója, és újabb öt évig Cseri Miklós lesz a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum (Skanzen) főigazgatója. A Műcsarnok ügyvezető igazgatójává Gulyás Gábort, a debreceni Modem (Modern és Kortárs Képzőművészeti Központ) vezetőjét nevezték ki, a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum élére pedig Krámli Mihály, az intézmény eddigi osztályvezetője került.

A múzeumok vezetői beszéltek terveikről, amelyekben közös pont volt a fiatal nemzedékek iránti elkötelezettség.

„A Károlyi-palota piacképessé tételére készülünk a munkatársaimmal, olyan programokat szervezünk, amelyek az irodalomra nem kíváncsi turisták számára is figyelemreméltóak lesznek. Idegen nyelvű tárlatvezetéssel mutatnánk be a palotát, történetét, kis koncerteket rendeznénk, és elindítunk egy önkéntes programot is ezzel kapcsolatban” - árulta el E. Csorba Csilla, a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) főigazgatója.  

Gulyás Gábor 2014-ig szeretné teljes körűen előkészíteni, majd kétévente megrendezni a Budapesti Biennálét, amely térségünkben (Bécstől Bukarestig és Krakkótól Belgrádig) az egyedüli képzőművészeti seregszemle lesz.

A Szabadtéri Néprajzi Múzeum cselekvési programjában nagyszabású fejlesztések szerepelnek. Az akadémia, az erdélyi tudományos egyesületek és civil szervezetek segítségével Erdély népi építészetét és életmódját bemutató tájegység építésének előkészítő munkálatait zárják le. Cseri Miklós szerint, aki a negyedik ötéves ciklusát kezdi meg most, folytatni kell a Skanzen építését, amely a fejlesztések hatására zarándokhellyé válhat.

Látogatóközpontú múzeummá fejlesztené a 2009-ben két intézmény összevonásával megalakult Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeumot az új főigazgató. Krámli Mihály szerint nagy érdeklődésre tart majd számot a közlekedési témájú bemutató tárlat is.


Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével

Vendégélmény fokozása az AR segítségével 

A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata

Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata 

A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat

A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat 

A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.

Interjú

Hat érdekes és meghatározó téma a JAB Csoporttal

Hat érdekes és meghatározó téma a JAB Csoporttal 

Olyan szakmai információk, amelyekről ritkán esik szó az európai szállodai és kiskereskedői területen piacvezetőnek számító német alapítású textilcég esetén.
Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni”

Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni” 

A helyszín a Hardangervidda Nemzeti Park, ahol annak idején Amundsen készült fel az Antarktisz-expedícióra.
Első az életképesség: fenntartható üzleti modell a vendéglátásban

Első az életképesség: fenntartható üzleti modell a vendéglátásban 

A vendéglátóipar fenntarthatósági fordulata elkerülhetetlen az ökológiai lábnyomunk csökkentéséért - de vajon hatékonyan cselekedhet-e a fenntarthatóságért egy olyan vendéglátóhely, amelynek saját jövője sincs biztosítva?