Kockázat az utazás alatt?

Megfelelő fedezetet nyújtó utasbiztosítás nélkül nem érdemes elindulni külföldre, még a szomszédos országokba sem. Az utasok, sőt sokszor az utazási irodák körében is gyakori tévhit, hogy az EU országaiban az Európai Egészségbiztosítási Kártya (EEK) elegendő, pedig az nem nyújt fedezetet hazaszállításra és magánorvosi költségekre, és nem nyújt assistance szolgáltatásokat.

„Egyik ügyfelünk Horvátországban kapott gyomorrontást, ami miatt 2 napos kórházi kezelésre szorult. Ez a rövid lefolyású, mindennapos megbetegedés kb. 300 000 Ft-jába került volna érvényes utasbiztosítás nélkül – mondta Lengyel Márk, az Európai Utazási Biztosító (EUB) elnök-vezérigazgatója. – Volt olyan ügyfelünk, aki egy görög sziget tengerpartján sétálva megcsúszott, csonttörést szenvedett. Mentő vitte kórházba, de a komplikált törés megfelelőbb ellátása érdekében mi megszerveztük, hogy komppal átszállítsák ügyfelünket egy szárazföldi kórházba. Ott 4 napig kezelték, majd gondoskodtunk a mentőrepülős hazaszállításáról. Egyetlen rossz lépés, és az illetőnek közel 6 millió forintot kellett volna a saját zsebéből kifizetnie, ha nem köt nálunk utasbiztosítást, nem beszélve a sok szervezésről, tolmácsolásról, amit ilyenkor mi átvállalunk, és ami egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben talán még fontosabb az ügyfélnek, mint a dolog anyagi vonzata”.

Az EUB a nyári időszakban külön termékcsaládot ajánl a tengerparti nyaralásra, amely a tengerparti üdülés során előforduló speciális kockázatokra kiemelt fedezetet nyújt (pl. strandlopás biztosítás, szállodai és kemping-felelősségbiztosítás, búvárbalesetek esetén hiperbár-kamrás kezelés). A repülővel vagy hajóval utazóknak az Air & Cruise termékcsalád az ideális választás, amely a tengerparti szolgáltatásokon kívül a légi és hajós utazások tipikus veszélyeit (pl. poggyászkésés, poggyászsérülés stb.) is lefedi. „Úgy tapasztaljuk, az utasok szívesen választanak az utazásuk jellemzőit figyelembe vevő termékeket, és sokszor azért részesítenek minket előnyben, mert nagy termékportfólióval rendelkezünk, és így többféle célcsoport igényeit is ki tudjuk szolgálni. Mindenkinek azt javasolnám, hogy informálódjon a célországban jellemző kockázatokról, és érdemes átgondolni, hogy mivel, milyen céllal (pl. városnézés vagy tengerparti üdülés) utazik az ügyfél külföldre. Az értékesítés-támogatói munkatársaink szívesen adnak tájékoztatást partnereinknek egy-egy utazási célország kockázatairól és az oda utazóknak javasolt utasbiztosítási termékekről” – tette hozzá Lengyel Márk.

A Generali Csoporthoz tartozó, MABIASZ által díjazott EUB Magyarország egyetlen utasbiztosításokra szakosodott biztosítója, az utasbiztosítások szakértője; a társaság több évtizedes szakmai tapasztalattal és tőkeerős, piacvezető nemzetközi háttérrel rendelkezik.  Az egyes utazástípusok kockázatainak alapos ismerete alapján állítja össze a termékcsomagokat, és kiemelt figyelmet fordít a kárrendezés minőségére.

 


Újabb hazai telepen ütötte fel a fejét a száj-és körömfájás járvány

Újabb hazai telepen ütötte fel a fejét a száj-és körömfájás járvány 

A Győr-Moson-Sopron vármegyei Rábapordányban is találtak ragadós száj- és körömfájásban fertőzött szarvasmarhát.
Májusban jön a Budapest100

Májusban jön a Budapest100 

Rekordmennyiségű ház- és közösségi kert nyitja meg idén a kapuit.
Húsvéti tojáskeresés a DinoParkban

Húsvéti tojáskeresés a DinoParkban 

Izgalmas kalanddal várja a DinoPark KÖKI látogatóit a húsvéti ünnepek alatt.
Vízi, szárazföldi és légi járművek főszerepben: jönnek az Esztergom Napok

Vízi, szárazföldi és légi járművek főszerepben: jönnek az Esztergom Napok 

Két hétvége, négy rendezvény: tavaszi pezsgés Esztergomban.
Új világsztárokat és az E.T. -t is elhozta a húsvéti nyúl a Madame Tussauds-ba

Új világsztárokat és az E.T. -t is elhozta a húsvéti nyúl a Madame Tussauds-ba 

Húsvét a Madame Tussauds Budapestben: programok és új figurák várják a látogatókat.
Nincs húsvét Tojás-kút nélkül

Nincs húsvét Tojás-kút nélkül 

Húsvét és tavaszi szünet Székesfehérváron.
Varázslatos világot idéző produkció a Millenárisban

Varázslatos világot idéző produkció a Millenárisban  

Elkezdődött a mitikus világot megidéző Walk My World immerzív produkció építése a Millenárison
Három nap – nyolc világsztár Paloznakon

Három nap – nyolc világsztár Paloznakon 

Idén nyáron ismét jazzbe borul a Balaton-felvidék.
Pár napig még megnézheti a Munkácsy-kiállítást

Pár napig még megnézheti a Munkácsy-kiállítást 

A nagy érdeklődésre való tekintettel a tervezetthez képest három héttel később, április 21-én, húsvéthétfőn zár a Szépművészeti Múzeum Munkácsy-kiállítása,
Két hétvége, két piknik a Zsolnay-negyedben

Két hétvége, két piknik a Zsolnay-negyedben 

Májusban újra a szabadtéri élményeké a főszerep a Zsolnay Negyedben.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.