Érdekes dolgok derültek ki a PubHunter mobilalkalmazás felhasználói aktivitást mérő adatainak vizsgálatakor: habár a felhasználói körben minimálisan felülreprezentáltak a férfiak, a nők sokkal aktívabbnak bizonyulnak, ha bulizásról van szó, többször és több helyre „csekkolnak be” akár egy éjszaka alatt is, de a kényelmi funkciókra is fogékonyabbak. A realistább beállítottságú férfiagy az éjszakában mozogva is tervszerűbben működik, jó előre kinézi magának hova megy aznap, és ha a sör elég hidegnek, a pultoslány pedig elég mosolygósnak bizonyul, ráadásul még csocsó is van, akkor onnan nagy valószínűséggel már senki sem robbantja ki, talán egy helyre még benéz aznap, ha akad ott ismerős. Ezzel szemben a nők legfeljebb az alapokat fektetik le előre, bizonyos idő eltelte után azonban szívesen veszik nyakukba a várost, egy-egy éjszaka akár 3-4 helyet is felkeresve.
Az egy helyről történő, nagyjából egyidejű bejelentkezéseket nézve azzal a sztereotípiával is leszámolhatunk, miszerint minél nagyobb egy társaságban a nők száma, annál valószínűtlenebb, hogy bármiben is meg tudnának egyezni. Jól megfigyelhető, hogy a lánytársaságok az esetek túlnyomó többségében együtt csinálják végig az éjszakát, s bár erre mondhatnánk azt, hogy a többállomásos bulizás is történhet előre elhatározott terv szerint, egyéb statisztikák másra engednek következtetni. A keresőfelület aktivitása, különös tekintettel a PartyHunterre az esti-éjszakai órákban ugyancsak a nőknél mutat nagyobb aktivitást, ami ugyan nem feltétlenül zárja ki az előre megtervezett este lehetőségét, de a férfiúi passzivitással szemben mindenképp nagyobb spontaneitásra utal. A kényelem is inkább a hölgyeknél szempont, jellemzően ők azok, akik hazautazáshoz, vagy az egyik helyről a másikra való átmenéshez az alkalmazáson keresztül rendelnek taxit.
Érdekes módon a jellemző férfi-női mintáktól egyetlen csoport mutat eltérést, ők pedig a hosszabb-rövidebb időre az országba érkező külföldi fiatalok, különösen a közülük kikerülő férfiak. Ők gyakorlatilag százalékra pontosan leképezik a hazai hölgyek jellemző szokásait, nem ritkán túl is szárnyalva azok 3-4 hely/éjszakás átlagát. Jobban belegondolva ez nem is olyan meglepő, legalábbis annak, akinek volt már szerencséje megtapasztalni egy-egy 8-10 fős Borat-jelmezes külhoni horda legénybúcsú fedőnév alatt zajló ámokfutását a Kazinczy utcában.
Az általános aktivitást nézve nincsenek különösebb meglepetések, a budapesti éjszaka ütőere továbbra is a 4-6-os villamos által folyamatosan kiszolgált Nagykörút, míg szíve egyértelműen a pesti belváros. A gyorsan kánikulába forduló időjárás hatására ugrásszerűen megnövekedett a kerthelyiségekkel, nyitott résszel rendelkező helyeken a „kocsmavadászok” jelenléte, de egyre nagyobb aktivitás látszik a Balaton környéki szórakozóhelyeken is.
A napokra vetített eloszlás viszont ha mást nem is, sikeresen megerősíti a „Kispéntek” fogalmát, azaz immár nem csak az egyetemisták körében kezdődik egy nappal korábban a hétvége, sőt! Valamennyi felhasználói aktivitás közel negyede klasszikusan csütörtökre esik, jócskán felülmúlva ezzel a hagyományosan legerősebb buli napoknak tartott pénteket és szombatot is.