Egyre többen választanak világszerte egy hazánkban még újnak számító, ugyanakkor nagyon olcsó üdülési formát, az otthoncserét. Bár érthető módon sokan nem szeretnek idegeneket beengedni a házukba, ha ezt ellenőrzött körülmények között, minden részletet előre leegyeztetve tudják megtenni, minimálisra csökkenthető a csalódás esélye.
A világ vezető otthoncseréléssel foglalkozó weboldala, a CsereOtthon.com friss közleményében igyekszik eloszlatni az üdülési formával kapcsolatos téveszméket és félreértéseket. A több mint 20 éve működő cégnek több mint 46 ezer tagja van a világ 150 országában.
Tévhitek és cáfolatok
1. “Az otthon-csere a gazdag lakástulajdonosok között működik és nem a kis lakással rendelkezők között.”
Pont az ellenkezője igaz: 150 országban több mint 46,000 tagnak gazdag választékot biztosít a CsereOtthon.com lakásokban és házakban; ez tükrözi a föld lakóinak a tarkaságát. Egy kislakást egy gyönyörű városban könnyű elcserélni egy nagy vidéki házra.
2. “Elcserélni valaki idegennel a lakásomat? Soha nem tudhatod, kivel van dolgod.”
Bizonyos szempontból ez a közösségi forma jóval megelőzve az internetet. A fontos benne az, hogy a CsereOtthon.com megteremti a feltételeit egy tisztességes és kiegyensúlyozott cserének, amely a bizalom és a jóakarat kapcsolatára épül.
3. “El sem tudom képzelni, hogy az imádott otthonomat odaadjam valaki másnak. Ez túl személyes nekem.”
Az otthoncsere egy nagyon egyszerű ötletre épül: “Te az én házamban laksz, amíg mi a tiédben.” Ne felejtsd, hogy valószínűleg azoknak az embereknek, akikkel cserélsz, először nekik is hasonló aggodalmaik voltak. Ha a személyes tárgyakat és értékeket említjük, tanácsos azokat biztos helyre elzárni. És távollétünk alatt – a biztosítók szerint is – a legjobb betörő-riasztó a vendég a házban.
4. “Hosszú időszakokra kell cserélnem?”
Egyáltalán nem, megszervezhetsz például egy hétvégi utat valakivel, aki csak pár száz kilométerre lakik.
5. “Egyszerre kell cserélnem a partnerrel?”
Ugyan a szimultán cserék a leggyakoribbak, akad, aki vendégül lát olyan tagokat is, akik majd ezt később viszonozzák.
6. “Ha ez egy egyének közötti csere, miért kell tagdíjat fizeti?
A CsereOtthon.com éves, illetve negyedéves díjat számít fel, mellyel korlátlan számú cserét szervezhetünk. Ezzel hozzáférést biztosítanak több mint 46.000 dokumentált hirdetéshez szerte a világon és ebben a folyamatban a CsereOtthon.com mint harmadik fél vesz részt, garantálva, hogy a hirdetői komolyak és motiváltak.
7. “Tényleg pénzt lehet spórolni az otthoncserével?
Az otthoncsere a legtakarékosabb utazási forma. Csak az utazásért fizetünk: a többi pedig pont annyiba kerül, mintha otthon maradnánk. Becslések szerint az otthoncserélők megduplázták a vásárlóerejüket a nyaralásuk alatt. Egy fillért sem kell szállásra fizessenek (50% megtakarítás) és ha még autót is cserélnek, ez felmegy akár 70%-ra. A tagok így évente 100 millió dollárt spórolnak a szálláson.
8. “Az otthont cserélők aláírnak egy szerződést?”
“Az otthon-csere ÁBC”-jének köszönhetően a tagok mintaleveleket tölthetnek le a megismerkedéstől a visszaigazolt megállapodásig. Ezek az e-mail váltások mélyítik el a partnerek közötti bizalmat.
9. “Mindjárt itt a nyár. Bizonyára túl késő van egy csere szervezésre.”
46.000 tagunk mind egyedi utazó: néhányan nagyon jól szervezettek és jó előre terveznek, míg mások inkább spontánok. Hogy mindenki megtalálja a magáét, az oldalon használható egy Last minute funkció.
10. “Nem tudnék mit csinálni a kutyámmal (vagy macskámmal) a csere alatt.”
Javasoljuk, hogy a csere tervezésekor a tagok pontosítsák az otthonuk részleteit, a szomszédságot és a várost, nem kihagyva az otthoni életüket, mint pl. a háziállatot, a kertet vagy a medencét. Az állatbarátok általában megtalálják egymást.