A 2000 kilométer hosszú partszakasszal rendelkező Vietnámban egy helyi társasággal vegyesvállalatban tervezik fejleszteni a tengerparti turizmust, amelynek keretében szállodákat építenének. Ezenkívül egy vietnámi-magyar kormányközi megállapodás keretei között hamarosan elindulhat az a kötött segélyhitelprogram, amelynek része egy átfogó egészség- illetve ökoturisztikai stratégia kidolgozása Vietnám számára - számolt be a Napi Turizmusnak Nádasi Tamás, az Aquaprofit Zrt. társtulajdonosa és ügyvezetője. Az előbbi az ország alatt húzódó jelentős termál- és gyógyvízkincs feltárását és annak hasznosítási koncepcióját is magában foglalja. Elsőként a Hanoitól 40 kilométerre eső termálvizet vizsgálják be, és mérik fel a hasznosítás lehetőségeit. Kínai befektetők és önkormányzatok hasonló feladatokra kérték fel a társaságot.
Kína a világon a legnagyobb termálvízkinccsel rendelkezik, de sem a balneológiának sem a geotermikus energia hasznosításának nincsenek még komoly hagyományai. Az Aquaprofit ezek megteremtésére kaphat megbízatást. A cég célja, hogy olyan létesítményeket hozzon létre, amelyek ötvözik az európai balneológia vívmányait, a többezer éves kínai orvosláséval. Egy céggel már szándéknyilatkozatot is aláírtak egy nagyszabású projekt megvalósításáról: egy a Holt-tenger adottságaival rendelkező, hasonlóan sós vizű, gyógyiszappal is rendelkező, Velencei-tó méretű, Yuncheng város melletti tó hasznosításáról. A helyi Nafine céggel közösen hatalmas, gyógyászattal is kiegészülő fürdőt, 4-5 csillagos szállodákat, villaparkokat, golfpályákat hoznának létre a tó partján. Az első lépcsőben, a fürdő koncepcióját dolgozzák ki, és 60 hektár területet építenének be mintegy 40 milliárd forint ráfordítással magyar, helyi és külföldi befektetők bevonásával.
Pekingben is vár rájuk egy gigafejlesztés: az egykor nehéziparáról híres Shijingshan kerület zöld rehabilitációjának részeként építenék meg a világ legnagyobb fürdőjét szállodákkal, mely évente mintegy 5 millió vendéget fogadna. A kerület párttitkárasszonya már zöld utat adott a fejlesztésnek: a termálkutat már megfúrták, és hamarosan aláírják a szándéknyilatkozatot is, egy közös kínai-magyar projektcég alapításáról. Az Aquaprofit további felkéréseket is kapott, ennek megfelelően Peking környékén több termálfürdő és a hozzájuk tartozó termálhotelek fejlesztési programjában kell közreműködnie.
Ugyanilyen felkérések jöttek Yunnan és Szecsuán tartományokból az ottani jó minőségű, 50-110 fokos termálvizek hasznosítására. A világ egyik legdinamikusabban fejlődő városa, Shenzhen pedig egy teljes termálprogram kidolgozásával tervezi megbízni őket. Az ottani befektetők pedig hazánkban is érdeklődnek az egészségturizmusban rejlő üzleti lehetőségek iránt.
Az Aquaprofit komoly kitörési lehetőséget lát a távol-keleti projektekben és biztos benne, hogy a megvalósítás során számos magyar vállalatnak is képes munkát adni, ez pedig sok száz embernek és több tucat cégnek akár mentőövet is jelenthet a jelenlegi válsághelyzetben.