A díjkiosztóra november 30-án délután a Falk Miksa utcában, a napokban megnyílt elegáns Vinopolis-ban került sor. A feladat egy 100 m2-nyi alapterületű, melegkonyhás, 40 m2-nyi terasszal is rendelkező étterem kialakítása volt. 21-en jelentkeztek a versenyre, közülük választották ki a 10-es shortlistet, amelynek végső elbírálását a rendező cég által felkért szakértőkre bízták. A zsűri tagjai: Sztanó Tamás (Leroy), Segal Viktor (séf, gasztronómiai tanácsadó), Aczél Pál Tamás (konyhatechnológiai szakértő), Göde András (belsőépítész), Vágó Ágnes (Vendég & Hotel szaklap főszerkesztő). A bírálat során a következők derültek ki: több pályázó valószínűleg ismerte egymást (egybecsengett néhány pályamű). Sokan megfeledkeztek a pályázatban kiírt melegkonyhás funkció tervezéséről, a beadott pályamunkáknál alapvetően a látvány számított, nem pedig a használhatóság (például volt, aki kétszintes éttermet tervezett, csak épp a kapcsolatot felejtette el az ételszállítás érdekében a két különböző szint között). Többen még mindig minimalista stílusú pályamunkákat adtak be (pedig ez a divatirányzat már alaposan lecsengőben van). Ahogy az egyik zsűritag (Göde András) fogalmazta meg, többen az „elvágyódás design” jegyében terveztek, vagyis olyan helyeket álmodtak meg, amelyeket más világok kultúrái ihlettek. Többen pedig a retro jegyében tervezték meg pályamunkájukat.
Megszületett végül az eredmény. Közönségdíjas Králl Péter „Original” elnevezésű pályamunkája lett (50.000 Ft értékű vásárlási utalvány). A második helyet Harmath Vera „al’aran” címet viselő, az arab kultúrát megelevenítő terve kapta, ahol a tetszetős design és pontos melegkonyhai funkció megtervezése mellett pozitívumként értékelte még a zsűri, hogy Pesten egy valós helyszín alapján dolgozott (100.000 Ft értékű vásárlási utalvány, külföldi szakmai út). A győztes pedig Kész Borbála lett „Cifra kert” nevű pályamunkájával, ahol a természet közelsége volt a meghatározó, és mint kiderült nagyon sokat, több hónapot dolgozott a fiatal, Erdélyből származó lány versenymunkáján (100.000 Ft értékű vásárlási utalvány, külföldi szakmai út és szakmai gyakorlat lehetőség a Coninvestnél).
Végül fontos megjegyezni, hogy azért volt különösen dicséretes ez a kezdeményezés a Coninvest csapatától, mert azt erősíti, mennyire fontos egy étterem kialakítása esetén is, hogy szakemberre bízzák a belső terek tervezését, kialakítását, ne pedig a hely tulajdonosa – költségkímélés címén – saját maga oldja ezt meg.