Az osztrák beutaztató vásárból tavaly kelet-közép-európaivá átalakult rendezvényen azonban továbbra is az osztrák kiállítóké volt a főszerep. A kiállítói terület túlnyomó részén az osztrák szolgáltatók, régiók, települések kínálgatták ajánlataikat. A vásárlók a világ minden részéből érkeztek, de szembetűnő volt a volt szovjet utódállamok, elsősorban Ukrajna és Oroszország utazási irodásainak jelenléte. Japán és amerikai vásárlókkal is tárgyalhattak a kiállítók. A vásáron külön szekcióban jelentek meg a Duna menti országok, a Danube Tourist Commission égisze alatt.
A kiállítók közötti erőviszonyokat szépen leképezte a rendezvény kezdőnapján megtartott sajtótájékoztató. A házigazda Ausztria képviselői, Petra Stolba, az Österreich Werbung vezérigazgatója, Christine Marek a Munkaügyi Minisztérium államtitkára, Rainer Ribing a kamara vezérigazgatója, valamint a Linz 2oo9 projekt és a bécsi turisztikai hivatal képviselője közel másfél órás érdekes, tartalmas előadást tartott, míg a négy társszervező ország képviselője egyenként csupán néhány perces beszámolóra kapott lehetőséget. Beszédes volt a sorrend is. Elsőként Csehország képviselője, majd a mi szakállamtitkárunk, Kovács Miklós kapott szót. Őt szlovák kollegája követte, végezetül a legkisebb ország, Szlovénia képviselője zárta a sort. Az idő rövidsége ellenére érdemes volt odafigyelni Martin Horvath szlovák államtitkárra, aki kiemelte: Szlovákia a közeljövőben turisztikai képviseletet nyit Japánban, az USA-ban és Kínában, és hamarosan kínai tour-operátorokat hívnak meg study tourra. A magabiztos előadó kijelentette, hogy Szlovákia arra készül, hogy a turizmusban is megismétli azt a sikert, amit a gazdaság fejlesztésében elért az utóbbi néhány évben, és hamarosan a térség kistigrisévé válik a turizmusban is, amelyet az euró közeli bevezetésének lehetősége is segítheti. A szervező országok közötti konkrét turisztikai együttműködésről nem sok szó esett, újságírói kérdésre számoltak be az illetékesek a Visegrádi Négyek-programról, amelynek azonban az actb-n résztvevő négyek közül ketten (Ausztria, Szlovénia) nem tagjai.
Az esti kísérőprogramokon sikerült mindenkit meggyőzniük az osztrákoknak, hogy kiválóan tudnak megszervezni egy ilyen több ezer fős programot. A záróeste öt helyszín között oszcillálhattak a résztvevők, az egyes helyek között negyedóránként közlekedő buszok szállították őket. Borkóstolós vacsora egy hagyományos bécsi borkimérésben, klasszikus zenei koncert, illetve a 7o-es évek divatját idéző retróbuli is volt a programok között.
A vásár végeztével a szervező országokba utazhatnak a vásárlók, mi magyarok két túrát ajánlottunk fel, Budapestet Gödöllővel kombináló programot, illetve pannonhalmi és keszthelyi látogatással bővített hévízi ismerkedést kínáltunk. Mint Kleininger Páltól, a Magyar Turizmus Zrt. bécsi képviselőjétől megtudtuk, Budapestre közel 5o fő, Hévízre 25 vendég jön, a résztvevők között mindenféle náció képviselője megtalálható.