Andrew Lansley egészségügyi miniszter jelezte, hogy meg fogja változtatni a törvényt, ha az éttermi szolgáltatások nem reagálnak az önkéntes rendszer bevezetésének kísérletére.
A brit élelmiszerszabvány hivatal (FSA) épp most próbál ki egy sémát, melyben körülbelül 20 étteremlánc - közöttük a Real Greek és a Pret A Manger - vesz részt, ezek az ételek mellett feltüntetik a bevitt kalória mennyiségét is - olvasható a brit The Daily Telegraph napilap honlapján.
Két étteremlánc - a Pizza Hut és a Harvester - felhagytak a kísérlettel, mások, mint például a KFC vagy a Burger King pedig nem kötelezték el magukat arra, hogy folytatják a próbát. A legtöbb hálózat a főbb táplálkozási információkat - a kalória-, zsír- és cukortartalom - inkább csak a honlapján tünteti fel, és nem az éttermekben. Mások, mint Starbucks és a Costa Coffee, prospektusokat kínálnak, de csak ha a vendégek igénylik a kiszolgáláskor az információt.
Lansley a rendszert a pubokra is kiterjesztené, mondván sok italfogyasztó nincs tudatában annak, hogy egy pohár jó minőségű bor 140 kalóriát tartalmaz, és egy pint sör (0.57 liter) pedig 180-at.
Nagy-Britannia New York példáját akarja követni, ahol 2008-ban új törvényeket kényszerítettek rá a gyorsétterem-, szendvics- és étteremláncokra, hogy tüntessék a kalóriaértékeket a menükre. Azóta hasonló törvényeket vezettek be több más amerikai államban is.
Forrás: MTI