A költségvetési tervek eltérőek, a pályázók különböző mértékű állami támogatással számolnak, de magántőke bevonását mindegyik tervezi. A legnagyobb költségvetésű, 76,6 milliárd forintos tervet Eger készítette, a többi pályázóhoz hasonló állami támogatással számol a városvezetés, de a legnagyobb mértékű tőkebevonást tervezik. Miskolc esetében a beruházás tervezett összköltsége 27-30 milliárd forint. Sopron 20 milliárd forintos fejlesztést tervez, emellett kilenc milliárdot fordítanának programok megvalósítására és marketingre. Debrecen tegnap ismertette a tervezett beruházás költségeit, a tervezett hét projektből hathoz biztosan nem kérnek állami segítséget, a jelenlegi tervek szerint 3-3 milliárd forintot adna a város az új színház és a modern művészeti központ megépítéséhez. Pécs a korábbi kulturális fővárosok esetében kialakult gyakorlatból indul ki, ahol a költségek egyharmadát fizette az adott település, ez Pécs esetében a 25-30 milliárdos tervezett költségvetés egyharmada lenne. Budapesten a napokban véglegesítik a költségvetést, amely várhatóan több tízmilliárd forintos lesz. A főváros pályázatának fő pillére a víz, és a fürdőkben rejlő lehetőségek, illetve itt már rendelkezésre állna a rendezvényekhez szükséges intézményrendszer. Budapest emellett együttműködve Miskolc, Győr és Pécs városával egy-egy hónapra átengedné a vidéki nagyvárosoknak a kulturális főváros címet. Schiffer János főpolgármester-helyettes szerint a pályázatok tervezését azonban nagyban megnehezíti, hogy az állami hozzájárulás mértékéről nincsenek információk, és azt sem lehet tudni, hogy a 2. Nemzeti Fejlesztési Terv részeként, melyik beruházás esetében vonhatóak be uniós források – írja a Világgazdaság.
Európa kulturális fővárosa 2010
Augusztus 17-ig adhatják be pályázataikat a magyar városok a 2010-es kulturális főváros címre.

Jön az Országos Étterem Hét
Szerdától lehet asztalt foglalni a tavaszi Országos Étterem Hét rendezvényre, amelyen több mint 200 vendéglátóhely, köztük 14, Michelin-ajánlással rendelkező étterem menüiből lehet majd választani.

Egy korty Ázsia reggelire
Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.

Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott

Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.

Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.