Az „Alföld gyöngyeként” ismert üdülőhely Orosháza központjától 3 kilométerre, a Gyopáros-tó partján, egy 20 hektáros parkerdővel körülölelt területen fekszik. Természetes környezetének, gyógyhatású vizének és széleskörű szolgáltatásainak köszönhetően nemcsak a gyógyfürdőzők, a testi-lelki kikapcsolódásra vágyók, de a felhőtlen szórakozást keresők számára is ideális feltételeket biztosít.
A fürdő alkáli-hidrokarbonátos vize, melyet 1999-ben nyilvánítottak gyógyvízzé, kiválóan alkalmas többek közt reumás betegségek, izületi gyulladások, izom-, ín-, és ideggyulladások kezelésére. Az egész évben nyitva tartó Gyógyászati Centrum 40-50 C fokos vizét egy kültéri termálmedencében, egy fedett gyógymedencében és két tornamedencében vehetik igénybe a látogatók. Gyógyulásukat mindemellett a Fiziko- és Balneoterápiás Központ szolgáltatásai is segítik.
Gyopárosfürdő azonban nemcsak a reumás betegeknek, hanem a vizes élményeket keresőknek is kiváló helyszín. A központi finanszírozásból megvalósított, több mint 6000 négyzetméter alapterületű élményfürdő 2004 májusában nyitotta meg kapuit. Élményelemekkel dúsított három kültéri, négy beltéri medencéjének, két óriáscsúszdájának, szaunaparkjának, valamint minőségi szolgáltatásainak köszönhetően a Magyar Fürdőszövetség idén májusban a maximális 4 csillagos minősítéssel jutalmazta az élményfürdőt.
Az Orosháza-Gyopárosi Gyógyfürdő Zrt. további fejlesztéseket tervez. A Dél-alföldi SPA-program keretében nemrégiben 755 millió forintos támogatást nyert a cég, amely a tervezett 1,5 milliárdos fejlesztés felét adja, míg a fennmaradó részt az önkormányzatnak kell biztosítania. A 2010-re tervezett beruházás eredményeképp megújul a fürdő legrégebbi medencéje, az Orosházi Üveggyár támogatásával épült fedett termálmedence, felépül egy új, 33 méteres fedett versenyuszoda lelátóval, valamint újabb, nagyjából 6000 négyzetméternyi területtel bővül a gyógyfürdő wellness részlege. „Bár fürdőnk ma is számos wellness szolgáltatással áll vendégeink rendelkezésére, a fejlesztést követően olyan, a Dél-Alföldön egyedülálló elemekkel bővül majd wellness részlegünk, mint például a krioterápia vagy a thalassoterápia” – mesélt lapunknak a fejlesztési tervekről a gyógyfürdő nemrég kinevezett vezérigazgatója, Benkő Ferenc. „További terveink közt szerepel a fürdő gázfűtésének hőenergiára való cseréje” – folytatta. „Ehhez, a meglévő három mellé egy újabb kutat kell fúrnunk, a szükséges terveket és pályázati anyagokat folyamatosan készítjük elő. Ha az elképzelésünk megvalósul, valószínűleg nemcsak a fürdő, hanem a környék szállodái is áttérhetnének az olcsóbb és környezetkímélőbb fűtési formára”.
„Bár az idei nyár sem volt kimagaslóan meleg, a fürdő látogatottságágára mégsem lehet panasz” – büszkélkedett a vezérigazgató. Gyopárosfürdő vendégkörét elsősorban a belföldi, azon belül is az Orosháza vonzáskörzetében élők teszik ki, de a fürdő egyre ismertebb az ország távolabbi pontjain, sőt, nagy népszerűségnek örvend a közeli Romániában is. A vendégkör nagyjából 35 százalékát idén már a szomszédos országból érkezők tették ki. Mivel a külföldi vendégek nagy része felső-középosztálybeli, a közeljövőben megvalósuló beruházások, kiváltképp az új Medical Wellness központ, még vonzóbbá tehetik számukra Gyopárosfürdőt.
Ideális szálláshelyről a fürdő közvetlen közelében két szálloda gondoskodik. Közvetlenül a tó partján fekszik a tavaly szeptember óta üzemelő négycsillagos Hotel Corvus Aqua, amely 36 klimatizált szobával várja vendégeit, míg a szintén tópari, kétcsillagos Hotel Napsugár 46 szobával áll a fürdővendégek rendelkezésére. Mindkét szállodát fedett folyosó köti össze a fürdővel.
A fürdőtől kissé távolabb áll az Orosháza-Gyopárosi Gyógyfürdő Zrt. saját tulajdonú, háromcsillagos szállodája, a Gyopár Club Hotel, melyet idén szeptembertől egy bérlő cég üzemeltet. A hotel azonban továbbra is szorosan kötődik a fürdőkultúrához, s ez nemcsak az itt megszálló fürdővendégeknek, hanem a ház modern konferencia központjának is köszönhető. Itt rendezik ugyanis idén november 20-21-én az Alföld SPA Nemzetközi Konferenciát. „Nagyon örülünk, hogy a Terület- és Régiófejlesztési Célelőirányzat pályázatának eredményeképp megszervezhetjük ezt a nívós konferenciát” – mondta Benkő Ferenc. „Lesznek előadóink Romániából és Szerbiából is, de hazánk olyan jeles szakemberei is részt vesznek konferenciánkon, mint Prof. Dr. Bender Tamás, a Magyar Balneológiai Egyesület elnöke”.
„Biztos vagyok benne, hogy a konferencia szakmai, elméleti hasznai és a közeljövőben megvalósuló beruházások kézzelfogható eredményei óriási fejlődést biztosítanak majd Gyopárosfürdő életében” – összegezte zárásként a vezérigazgató.