A projekt keretein belül Magyarkanizsa és Röszke viszonylatában is elkészült egy olyan, jól használható és a későbbiekben a turisztikai fejlesztéseket megalapozó tanulmányterv, ami a helyi igények és a közösségi felmérések alapján a helyben megfogalmazott célokat írja le. A tanulmányokban megfogalmazásra kerültek azok a későbbi megvalósításra váró feladatok, amelyek hozzájárulnak a mind a magyarországi, mind pedig a határon túli Holt-Tisza és Tisza mentén az aktív turizmus fejlesztéséhez.
A zárókonferencián bemutatásra került alapjaiban a két tanulmány, valamint a projekthez kapcsolódó honlap is.
Borbásné Márki Márta polgármester asszony elmondta: „Röszkén a tanulmánytervben a holt-tiszai részen, a település természetes határát adó gyálai holt-tiszai részhez vezető útnak a teljes felújítása szerepel a tervben, az alapvető infrastruktúráknak az elhelyezése, az elektromos hálózattól kezdve az egészséges ivóvíznek a leviteléig, és ehhez kapcsolódóan pedig egy tanösvény-állomás rendszerének a kiépítése, ami a gyermekek oktatását szolgálná. Családok, baráti társaságok összejöveteléhez, különböző rendezvényeknek helyszínt biztosítana, lehetőséget egy vízközeli, partközeli élőhelynek a bemutatására. És nemcsak kizárólagosan oktatási céllal, hanem a szabadidő kulturált eltöltése szempontjából is egy újabb közösségi térként jelentkezne nálunk Röszkén a vízközeli élőhely és annak bemutatása.”
A Tisza hátáron túli szakaszán is megfogalmazásra került egy – közvetlenül a part mentén húzódó – tanösvény és kerékpárút kialakítása, kapcsolódva természetesen a mi terveinkhez. Közös cél továbbá a horgászturizmus fejlesztése és az ehhez kapcsolódó infrastruktúra megteremtése is, többek között a part menti horgászstégek egységesítése, azok természetbarát kialakítása.
Összességében eredményesnek és sikeresnek könyvelhetjük el ezt a projektünket is, aminek mindenképpen lesz folytatása, a rendelkezésre álló pályázati források függvényében.
Forrás: Önkormányzati Sajtószolgálat