A GTM-et minden évben más városban rendezik meg. München 1973 és 1993 után immár harmadszor adott otthont az üzleti találkozónak, amely mára a német beutaztatópiac legfontosabb eseményévé nőtte ki magát. A nagy érdeklődés a GTM sikerességét bizonyítja; a résztvevők között sok üzleti kapcsolat szövődik. További célja, hogy biztosítsa a kapcsolattartás lehetőségét. Idén összesen 43 ország turisztikai szolgáltatója, tour-operátora találkozhatott egymással. A szakmai látogatók száma csaknem 700 volt. A legtöbb résztvevőt az Egyesült Államok delegálta, majd Nagy-Britannia és Japán következett. Magyarok 1996 óta vannak a rendezvényen; idén 16-an utaztak a kiállításra hazánkból. A szervezők – a Német Turisztikai Hivatal (DZT), a Bajor Turisztikai Marketing Iroda (by.TM), valamint München (Munich Tourist Office) és Augsburg (RegioAugsburg) városa – tisztában vannak vele, hogy az üzleti kapcsolatok egy része a fehér asztal mellett köttetik, éppen ezért a nappali munkát hangulatos esti programokkal koronázták meg. Bajorországban a hagyományok és a modern irányzatok megfelelő ötvözésével biztosítják a kellemes kikapcsolódást, legyen szó izgalmas városnézésről vagy éppen aktív pihenésről. A tartomány Európa egyik legkedveltebb úti céljai közt szerepel: 2007-ben 26,4 millió vendég fordult meg itt, ami 76,3 millió vendégéjszakát jelentett. A forgalom 83 százalékát a hazai turisták adták, mi több, a látogatók 25 százaléka bajor volt, akik saját régiójukat találták pihenésre, kikapcsolódásra legalkalmasabbnak. Honfitársaink közül is sokan érkeztek ebbe a gyönyörű tartományba: tavaly összesen 73 798 magyar vendéget regisztráltak, 163 194 vendégéjszakával. A tartomány népszerűségét több tényezőnek is köszönheti: kiváló infrastruktúrával, gyönyörű természeti adottságokkal, történelmi városokkal, kulturális emlékekkel, kastélyokkal és gasztronómiai hagyományokkal rendelkezik.
A sör fővárosa
Németország második legnagyobb városa, München idén ünnepli alapításának 850. évfordulóját. Ebből az apropóból nagyszabású rendezvényre készülnek – fesztiválokkal, koncertekkel, kiállításokkal ünneplik nyáron a bajor fővárost. A születésnap mottója: „Hidakat építünk”.
München pici óvárosa gyalogosan is könynyen bejárható, kelet–nyugati irányban mindössze 30 perc sétát jelent. A városban és környékén található látnivalók végigjárásához azonban napokra lenne szükség. A számos építészeti, kulturális, vallási emlék mellett jó néhány kiállítás, rendezvény csábítja a látogatókat. Az Állami Operaház és a Királyi Rezidencia épületével közelebbről is megismerkedhettek a GTM résztvevői, hiszen idén itt rendezték meg a hivatalos megnyitóünnepséget, illetve estélyt. München büszkélkedhet a világ egyik legnagyobb városi kertjével is, a 373 hektáron elterülő Angolkerttel. A királyi Münchent idézik a városban és közelében található kastélyok, mint például a híres nymphenburgi kastély is. A barokk épületegyüttes, amely a bajor választófejedelmek nyári rezidenciájaként szolgált, ma több kiállításnak és történelmi gyűjteménynek is helyet ad.
Több mint 2000 éves múlt
Az első nap fáradalmait a GTM résztvevői Augsburgban, a Town Hall reneszánsz termeiben pihenhették ki, remek fogások és hangulatos zene mellett. Bajorország legrégebbi városát még a rómaiak alapították i. e. 15-ben. Kedvező fekvése miatt fontos kereskedelmi csomópont volt. Augustus császár korának állít emléket a Római Múzeum (Römisches Museum), amelyet az egykori dominikánus templomban rendeztek be 1966- ban, az épület renoválását követően. A híres kereskedő és bankár Fugger családnak nagy szerepe volt Augsburg fellendítésében. A világ első szociális telepének számító úgynevezett Fuggereit 1521-ben alapította Jakob Fugger a város legszegényebb lakói számára. A 140 lakásból álló, külön fallal körülvett városrészben, ahol templom is található, ma mintegy 150-en laknak. 2006 óta gyakorlatilag élő múzeumként működik, és az egykori életről tanúskodik. A Fugger család a művészetet is pártfogolta – „A Fuggerek és a zene” néven évente rendeznek fesztivált. A városban rengeteg képtár és galéria található. Nem is csoda, hiszen Augsburgban sok híres festő, szobrász, zenész és építész fordult meg, a hozzájuk kötődő emlékek ma a város látnivalói közé tartoznak.