A Mátra kapujában levő város egyetlen három csillagos szállodáját ünnepélyes keretek között adták át szerdán. A fejlesztési projekt vezetője, Dorsánszky Zsoltné elmondta, hogy két éves munka után zárult a program. Az Összefogás-TISZK Kft. az Új Széchenyi Terv keretében európai uniós támogatásért pályázott, melyet el is nyert. Az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával több mint 750 millió forint támogatáshoz jutottak. A fejlesztés arra irányult, hogy a képzésben résztvevők, magas színvonalon felszerelt oktatási intézményekben és korszerű eszközökkel ellátott gyakorlati képzőhelyeken tanulhassanak, így sajátítva el a szakmájukat. Ezzel a gyakorlati képzés feltételeit jelentősen javították és a megszerezhető szakmai tudással a munkaerőpiacon versenyképes szakembereket képezhetnek.
Bejelentette, hogy a projekt keretében a gyakorlati képzéshez új eszközöket vásároltak a tagintézményeiknek. Korszerű informatikai, audiovizuális és a kereskedelemhez, illetve a vendéglátáshoz szükséges eszközökkel szerelték fel az iskoláikat. Felújították a Károly Róbert Kereskedelmi, Vendéglátóipari, Közgazdasági, Idegenforgalmi Szakképző Iskola tanbüféjét. A helyiséget akadálymentesítették és az udvaron fedett kerékpártárolót létesítettek. A tanbüfé fejlesztésével olyan jól felszerelt oktatóhelyet hoztak létre, ahol a bolti eladó szakmát valós környezetben gyakorolhatják a tanulók.
A továbbiakban Dorsánszky Zsoltné kiemelte, hogy a projekt legnagyobb elemét a Hotel Opál felújítása és új szárnyal történt bővítése jelentette. Ennek keretében a három szintes épületben 78 férőhelyes, wellness, fittness és konferenciateremmel ellátott tanszállodát építettek. Ez a fejlesztés lehetővé teszi, hogy a piaci feltételekhez hasonló körülmények között végezhessék a tanulók gyakorlati képzését a hotelben. Emellett a szállodában egy közel ötven férőhelyes borbíráló szaktantermet is kialakítottak, amelyhez a Mátrai Borvidék közelsége további jó alapot szolgáltat. Azt is elhangzott, hogy a fejlesztéssel olyan képzőhelyet létesítettek, ahol a kereskedelem, a vendéglátás, az idegenforgalom leendő szakembereit ideális feltételek között képezhetik a gyöngyösi Károly Róbert Főiskolával közösen egészen a mester fokozat megszerzéséig.
Ezután Magda Sándor professzor, a Károly Róbert Főiskola rektora azt méltatta, hogy a leendő szakemberek elméleti és gyakorlati felkészítése mennyire fontos állomás az életükben, mert a korszerű tudásukat rövid idő alatt kamatozhatják a vállalkozásoknál. Arra emlékeztetett, hogy egy évtizeddel ezelőtt a főiskola a gyöngyösi önkormányzattól vásárolta meg azt a belvárosi egykori kollégium épületet, amelyet először európai uniós előcsatlakozási pályázati támogatással alakítottak át tanszállodává. Ezt pedig ma már uniós társfinanszírozással fejleszthették tovább három csillagos hotellé. A létesítmény jó példája annak, hogy miként lehet a középfokú- és a felsőfokú képzést közösen megvalósítani adott szakmákban a Mátraalján.
A fejlesztési projekt eredményes befejezéséhez gratulált Szilágyi János, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara képzési igazgatója. Rámutatott, hogy a gazdasági köztestületek a következő időszakban fontos szerepet vállalnak abban, hogy olyan szakképzést alakíthassanak ki, amely a munkaerő piaci igényekhez igazodik.
A hotel ünnepélyes átadásának végén a Heves-, a Borsod-Abaúj-Zemplén- és a Nógrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Károly Róbert Főiskola vezetői együttműködési megállapodást írtak alá a gyakorlat megszerzését előtérbe helyező képzések közös szervezéséről, amelyek a mindenkori piaci követelményekre épülnek.