2010 májusának végéig 294 ezer vendég 865 ezer vendégéjszakát töltött a Balaton partján. A vendéglétszám csökkenése 1,5, míg a vendégéjszakáké 0,2 százalékot tett ki.
A forgalom háromnegyedét kitevő magyarok száma 2%-kal volt kevesebb az előző évinél, míg a külföldiek száma közel azonos a tavalyival - 75 ezer fő. A ugyanakkor 1,2 százalékkal nőtt a belföldi vendégéjszakák száma, míg a külföldieké 2,1%-kal esett.
A vendégéjszakák kilenctizedét három-, és négycsilagos szállodákban regisztrálták. A szállodai éjszakák száma összességében nagyjából megegegyezik a tavalyi adattal. Nőtt a wellness szállodák forgalma; a tavalyi másfélszerese volt a vendégéjszaka-szám. A gyóygszállodákban a külföldi vendégéjszakák száma 11, a belföldieké 9%-kal volt kevesebb. A szállodai vendégéjszakák több mint kétharmadát a zalai partszakasz szálláshelyein töltötték a vendégek, főképp gyógy- és rekreációs céllal.
A külföldiek többsége - 25 ezer fő - Németországból érkezett, számuk csakúgy, mint az általuk eltöltött vendégéjszakák száma azonban tizedével csökkent. Nőtt viszont 6%-kal az osztrákok száma, de rövidebb időre foglaltak szállást így annak száma nem változott. Kétszeresére nőtt a szlovén és orosz vendégek száma, de jelentősen emelkedett az ukrán, lengyel, horvát és svéd vendégek száma is. Az európai államok közül 10–17%-kal kevesebben jöttek Francia- országból, Olaszországból és Romániából, az amerikai kontinensről idelátogatók száma pedig majdnem 30%-kal esett vissza.
2010. május végéig a balatoni szálláshelyek összesen 4,9 milliárd forint bruttó szállásdíj-bevételt értek el, ami folyó áron 8,6%-kal kevesebb az előző évinél, és az országos szállásdíj-bevételek 12%-át tette ki. A bevételek több mint kilenctizedét a szállodák realizálták, amelyből a gyógy- és wellness-szállodák részesedtek a legnagyobb arányban (47-, illetve 38%-kal).
A balatoni szállodák a január–májusi időszakban egy kiadott szoba után átlagosan bruttó 11 484 forint – az egy évvel korábbinál 7,7%-kal kevesebb – árbevételt könyvelhettek el. Ezen belül a gyógyszállodákban (átlagosan 11 138 forint) 12%-kal kisebb, a wellness-szállodákban (14 185 forint) viszont az előző évihez hasonló összegű volt az egy kiadott szobára jutó fajlagos szállásdíj-bevétel.
36%-os volt az év első öt hónapjában a szobakihasználtság. A gyógyszállodákban a foglalás mértéke az országos átlagot meghaladó 57%-ot tett ki. Ugyanakkor a belföldi vendégek körében népszerű wellness-szállodák telítettsége átlag alatti, 34%-os volt az időszak során.