A fejlesztések első állomásaként avatták fel Mecseknádasdon a Baranyai élménykörút elnevezésű projekt részeként húsz millió forintból, a Rejtőzödő borfalu program keretében megépült Mesterségek Házát, az alkotóudvart, a látványpincét és a bortrezort.
A projekt az Európai Unió és a Duna-Mecsek Területfejlesztési Alapítvány támogatásával, valósult meg, az „MT” Mecseknádasdi Településfenntartó Nonprofit Közhasznú Kft. kivitelezésében. A Mesterségek Házát az egykori öreg kocsmából alakították ki, az alatta lévő háromszáz négyzetméteres pincében bortrezort hoztak létre, amelyben a helyi termelők helyezhetik el palackjaikat, s fogadhatják a vendégeiket. A rendezvények megtartására kialakított alkotóudvart pedig nádtetős jégverem, és a kerekes kút díszíti.
Mecseknádasd polgármestere, Wekler Ferenc elmondta: miután évtizedek óta nem sikerült Mecseknádasdra komolyabb vállalkozást telepíteni, amely munkahelyeket teremtett volna nagyobb számban, egyebek mellett ezért is döntött úgy a település vezetése több évtizeddel ezelőtt, hogy a turizmus felé nyit. A fejlesztési forrásokat, a pályázati lehetőségeket jelentős részben a turisztikai szolgáltatások kiteljesítésére fordítja, ezt a célt szolgálják a Rejtőzködő Borfalu program révén megvalósuló beruházások is.
Mint a polgármester tájékoztatott: a projekt érinti a Hetényi és a Wekler pincészetet, valamint a későbbiekben épül még egy úgynevezett kilátópince a hegytetőn, s létrehoznak egy malom- és pálinkafőző múzeumot is. Mindez Baranya Megyei Önkormányzat végrehajtásával megvalósuló hárommilliárdos Baranyai élménykörút részét képezi. A beruházások Mecseknádasdon kívül Bikalt, Pécset és Orfűt érintik. Az elsődleges cél, minél több vendég érkezzen a térségbe, s töltsön el több napot, fürödjön, kiránduljon, borozgasson.
A Baranyai élménykörút elnevezésű, 3,2 milliárd forintból megvalósuló programra, a komplex turisztikai termékcsomagok kialakítására kiírt pályázaton 1,8 milliárdos támogatást nyert el a Baranya Megyei Önkormányzat. A projekt keretében öt településen teremtik meg az aktív-, a kerékpáros-, a borturizmus lehetőségét. Az európai uniós támogatás felhasználásával 2010-re erdei kerékpárút épül Pécs, Orfű és Abaliget között, reneszánsz élménybirtok Bikalon, borfalu Mecseknádasdon, kajak-kenuzáshoz, vitorlázáshoz és egyebek mellett szörfözéshez alkalmas víziturisztikai-központ Orfűn.
Magyarország jelenlegi legnagyobb költségvetésű önkormányzati és civil kezdeményezésű turisztikai programja, amely 135 új munkahelyet teremt, hozzájárul a megye turisztikai vonzerejének növeléséhez, a térség lakói és vállalkozói pedig közvetlen haszonélvezői lehetnek a 2010-es pécsi Európa Kulturális Fővárosa programhoz kapcsolódó idegenforgalomi lehetőségeknek.