Az Erzsébet tér megújításával nemcsak a történelmi hangulat áll vissza, hanem egy rendezvénytér is kialakításra kerül, zenepavilonnal, szobrokkal, szökőkúttal, a vár makettjével, közösségi kerékpártárolót alakítanak ki, illetve egy részén fásítást valósítanak meg. A rekonstrukcióval alkalmassá teszik a teret arra, hogy betöltse a város közösségi, közigazgatási, kereskedelmi központi funkcióját.
A fejlesztés során a Fő utcát 2x2 sávosról 2x1 sávossá alakítják át a gyalogos sétány és a kerékpárút megépítésével. Ezzel a történelmi városmag tereit összekötik a sétáló utcával, a kerékpárutat pedig továbbvezetik a sétakerthez és a strandhoz is. A közlekedés átszervezésével a kialakítandó központi városmag forgalom-csillapítása az elsődleges cél. A városrehabilitációs projekt nem elhanyagolható következménye, hogy az építési munkák helyi munkavállalóknak és cégeknek adnak munkalehetőséget, míg az idegenforgalmi, vendéglátó, kereskedelmi és kulturális létesítményeknek köszönhetően a munkahelyek száma nő.
Az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében a projekt több mint 900 millió forint európai uniós támogatással valósulhat meg, de az Akciótervben történő nevesítés még nem jelent garanciát a projektjavaslat megvalósításának támogatására. A támogatási szerződés megkötéséről azt követően születik döntés, hogy a projektgazdák a beadott pályázati elképzeléseiket részletesen kidolgozzák, messze menően figyelembe véve a támogatási kritériumokat. Az egyik ilyen elengedhetetlen feltétel a megyei jogú városok fejlesztési elképzeléseinek támogatásához, hogy terveiket illetően fel tudják kelteni a helyi gazdasági és civil szféra figyelmét, és közös érdekek mentén bevonják őket a megvalósításba.
A kiemelt projekteknek tehát széles körű támogatás mellett kell megvalósulnia, ezen belül is kiemelt szempont a magántőke bevonása. Ezen keresztül biztosítható leginkább a projekt megfelelő gazdaságélénkítő és munkahelyteremtő hatása. Nagykanizsa a tizenharmadik megyei jogú város, amelynek városfejlesztési pályázatát a kormány kiemelt városrehabilitációs projektté nyilvánította. 2007-2010 között közel 200 milliárd forint áll rendelkezésre városfejlesztésre, ebből a keretből 2009. elejéig 149 település közel 100 milliárd forintnyi városfejlesztési forrást már meg is nyert.