Kristiansand, Stavanger és Bergen ígéretes piacok, az északi tengeri olaj- és gázkitermelés és a logisztikai, technológiai fejlesztések következtében Európa egyik legdinamikusabban fejlődő régiója. Mindhárom városban 15-20 helyi utazásszervező és utazási iroda, konferenciaszervező vett részt a rendezvényen, amelyen 8 úti cél képviseltette magát: hazánk mellett Spanyolország, Lengyelország, Portugália, India, Katar, Thaiföld és Malajzia turisztikai képviseletei vonultak fel.
A megjelent partnerek Budapest mellett a Balaton, illetve a spa-wellness szolgáltatások iránt érdeklődtek. Több iroda is jelezte érdeklődését kombinált Budapest-Balaton/Hévíz üdülések iránt.
Az MT Zrt. – hagyományos jó kapcsolataira építve – évek óta dolgozik azon, hogy megnyerje Norvégia legnagyobb légitársaságát, a Norwegiant, hogy Oslo mellett Bergenből vagy Stavangerből is indítson közvetlen járatokat Budapestre. A naponta közlekedő Oslo-Budapest járat huzamos ideje "csúcsra járatva" közlekedik. Idén fogadott először norvég charter járatot a Balaton Airport: az IDÉ Reiser stavangeri utazási iroda nagysikerű akcióját szeptemberben újabb járat követi majd. Az MT Zrt.-t képviselő Székely György találkozott, és a fejlesztési lehetőségekről megbeszélést folytatott Jostein Soland stavangeri magyar tiszteletbeli konzullal is, akinek üzleti kapcsolatai is hozzájárulhatnak a régióból a mielőbbi közvetlen légi járat létrehozásához.
A norvég piac növekedése folyamatos – sem a pénzügyi válság, sem a Malév csőd nem okozott visszaesést. A KSH statisztikai adatai szerint az első félévben, a norvég vendégek közel 61 ezer vendégéjszakát töltöttek a magyarországi kereskedelmi szálláshelyeken, ami 25,9%-os növekedést jelent a tavalyi év első félévhez képest.