A Duna Garden Hotelben a rövid próbaüzemet követően a minap rendezték meg a hivatalos megnyitót. A rejtélyes módon évek óta zárva tartó, bár kiváló adottságokkal rendelkező pesterzsébeti gyógyfürdő szomszédságában, egy egykori csónakház és egy csárda korhű felújításával született meg a 21 szobás hotel és a 200 fő befogadóképességű étterem.
A telek a kerületi önkormányzat tulajdonában maradt, a fejlesztő cég 30 évre bérli az ingatlant. A beruházók igyekeztek pályázati forráshoz jutni a fejlesztéshez, de pályázatuk sikertelen volt, így hiába a hiánypótló szolgáltatás és az energiatakarékos, hőszivattyús fűtési rendszer, kénytelen voltak önerőből finanszírozni az építkezést.
A szálloda igazi különlegessége, hogy a szálló-, illetve éttermi vendégek közvetlen közelről gyönyörködhetnek a Kis-Duna-ág szépségében, és akár a lábukat is a vízbe lógathatják a teraszon.
Aki igazán stílusosan akar megérkezni, annak rendelkezésére áll a 19 állásos yachkikötő, bár tény, hogy a hajók a környezetvédelmi előírások miatt csak 15 km/órás sebességgel haladhatnak az ágon. De annál jobb, legalább mindenki láthatja, ki érkezik éppen ebédre.
A horgászokat, kajakosokat, hajósokat nyáron külső grillterasz is várja egyébként, ahol frissen sülteket, főleg halakat szolgálnak fel.
A szobákat letisztult dizájn jellemzi, a luxust kedvelőknek ajánlják a lakosztályokat, ahol élménykád és infraszauna is a berendezés részét képezi. Gondolnak az esküvői csoportokra is: ha valaki náluk rendezi lakodalmát, az ifjú pár a luxuslakosztály kényelmét élvezheti.
A 100 férőhelyes terasz mellett egy vip-terem és egy szivarszoba is a vendégeket várja.
A kiváló kilátáson, a csenden, a jó levegőn, a színvonalas belsőépítészeti kialakításon túl elsősorban különlegesen magas színvonalú konyhájával kíván hódítani a Duna Garden. Amint azt a tulajdonos házaspár egyik tagjától, a korábban Csepelen a vendéglátásban tevékenykedő Martzné Gál Zsuzsannától megtudom, egy véletlen folytán sikerült megnyerniük szaktanácsadónak dr. Kiss Jánost, a Hyatt szállodalánc főséfjét.
Ő azon kevesek egyike, aki szakácstudományból doktorált, és a mai napig ott van minden új Hyatt szálloda megnyitóján a világ különböző pontjain. Minden év egyik felét Chicagóban tölti, a másikat Magyarországon. Ráadásul ezer szállal kötődik a Kis-Dunához, középiskolába például itt, Erzsébeten járt. Talán ezért is vállalta a felkérést, és adott tanácsot heteken át a konyha beindításához.
Az étlap Kiss magas szintű szakmai elvárásainak megfelelően állt össze, az alapelv a Comfort Cuisine volt, vagyis tradicionális ételeket kínálnak a legjobb alapanyagokból, egyszerűen, de profi módon elkészítve. Találunk nálunk kacsmáj terrine-t és Hawaii tonhal „toki”-t egyaránt, de erdei gombás ravioli és falusi tyúkhúsleves is szerepel az étlapon.
Lehet náluk friss kocsonyát is enni, meg klubszendvicset és Chicago burgert, de az igazi különlegesség az amerikai alapanyagból készülő steak-ek sora. Ebben a kérdésben sem ismer a konyha megalkuvást, Bécsbe járnak ki a tulajdonosok az oda Amerikából repített friss bélszínért.
Reméljük, a Duna Garden példája ragadós lesz: előbb-utóbb újra megszépül, éttermekkel, szórakozóhelyekkel népesül be a Soroksári-Duna partja Pesterzsébettől Soroksárig, hiszen ez a környék méltó versenytársa lehetne a III. kerületi Római partnak, vagy akár Belgrád turisztikailag sokkal ügyesebben kihasznált folyópartjainak.