A felmérés eredménye szerint azok a párok, akik együtt utaznak, sokkal elégedettebbek a kapcsolatukkal, a szex is jobb köztük, és utazásuk után még hosszú ideig romantikus marad a viszony.
"Amit eddig is sejtettünk, most bizonyítást nyert: az utazás pozitív hatással van a párkapcsolatokra. Azok a párok, akik együtt utaznak, egészségesebb és boldogabb párkapcsolatban élnek, mint azok, akik nem szoktak együtt nyaralni" - mondta a kutatást kommentálva Roger Dow, az U.S. Travel Association elnök-vezérigazgatója. A szövetség a hónapban indított Travel Effect kampányával az utazás előnyeire hívja fel a figyelmet: a párok az idei Valentin napon inkább közös kiruccanással mélyítsék el kapcsolatukat.
A kutatás arra is rámutatott: a párok szívesebben indulnak rövid utazásra, mint kapnak ajándékot. A megkérdezett párok közel kétharmada (63%) szerint egy hétvégi kirándulás jobban feltüzeli a romantikát, mint egy kis- vagy nagy értékű ajándék. A válaszadók 15%-a mondta azt, hogy fontos a nagy ajándék, például az ékszer, hogy bizonyítsa szerelmét a partner. Kis ajándékokra 36% tart igényt. Az együtt utazó párok közül, tízből több mint nyolcan (83%) mondják, hogy kapcsolatuk még mindig romantikus, és tízből heten (72%) a megkérdezett párok közül gondolják, hogy a közös utak életben tartják a lángot.
Azok a párok, akik együtt szoktak utazni, jobb szexuális életről is beszámoltak: az együtt utazó párok háromnegyede (77%) nyilatkozott úgy, hogy jó a szexuális életük, míg a nem utazó párok közül 63% mondta csak ezt. Négy válaszadóból egy (28%) állította azt, hogy a közös nyaralás után jobb lett a szex, közülük 40% állítja, hogy az utazás hatására szexuális élete tartósan javult.
A felmérés szerint a közösen utazó pároknak több ideje jut az intimitásra és a szexre. A párok többsége (59%) árulta el, hogy az intim együttlét fontos oka a közös vakációnak. Azok a párok, akik a tavalyi évben sehova sem utaztak közösen, 23%-ban arról panaszkodtak, hogy nincs elég idejük az intimitásra és a szexre.
Az eredmények szerint boldogabbak azok a párok, akik egy évben legalább egy alkalommal tudnak időt szakítani arra, hogy közösen elutazzanak valahová, mint azok, akik nem jutnak el sehová.
A kutatást reprezentatív mintavétellel 1100 felnőtt körében végezték november 26. és december 9. között, telefonos megkérdezéssel.