Különlegesebb helyszínt aligha választhatott volna a Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. (DMRV Zrt.) a Víz Világnapjának keddi megünneplésére, mint azt az 550 méter hosszú közműalagutat, amely 16 méterrel a Duna alatt köti össze Nagymarost és Visegrádot, „tanösvényként” - ahogy Gombás Ernő a DMRV Zrt. titkársági osztályvezetője fogalmaz.
A tanösvényen pedig minden a vízről szól, az a két kiállítás is, amely mindkét parton, a beszállásnál várja a látogatót. Nagymaroson, a mélybe szállva vezetékekkel, elzárókkal teli, csupaszfalú, de tágas fogadótérben tablók hirdetik, hogy hazánkban csaknem egyedülálló mennyiségben és minőségben buzog a mélyben és felszínen az édesvíz. A vízre azonban vigyázni! - hívják fel a figyelmet a tablók és Gombás Ernő.
Majd a fogadótérből az út lejt, egyre mélyebbre hatol és vízvezetékek, elektromos és optikai kábelektől övezve megy a Duna alatt a visegrádi partra. A közműalagút 1989-ben épült a Bős-Nagymarosi erőmű építése során. Az alagútban ivóvizet szállítanak Nagymarosról Visegrádra, visszafele pedig Dömös, Pilismarót és Visegrád szennyvizét vezetik Nagymaros alatt a váci tisztítótelepre.
A „Dunaszaurusz” elkezdett és félbemaradt építkezésének állít emléket egy lelkes amatőr fényképein és feljegyzésein alapuló kiállítás a visegrádi végen.
A turisztikailag igen népszerű helyszín alatt lévő alagút joggal keltheti fel az utazásszervezők figyelmét. Milyen jó is lenne egy helyre kis MICE csoportnak egy visegrádi vacsorát megelőzően a bős-nagymarosi sztorit úgy felvázolni, hogy az némi rágcsa és kristálytiszta csapvízből készült limonádé kiséretében a közműalagút földalatti fogadóhelyiségének kiállításán keresztül kerülne bemutatásra! Nos, a helyszín aktív üzemterület, de jó előre egyeztetve a vízmű igazgatójával lehetőség nyílik alkalmi látogatásokra, ipari turizmusra. A DMRV munkatársaától megtudjuk, akad erre példa, érdeklődés van, csak legyen emberük, aki ráért és épp ne follyon halaszthatatlan munka.
Diplomáciai esemény
Növeli a víz ázsióját, ha ügyét diplomata is képviseli, méghozzá a Víz Jószolgálati Nagykövete. A nagykövet egy évre szóló megbízó levelét átvéve vállalta, hogy a vízbázis- és környezetvédelem terén vállalt szerepén túl aktívan kiveszi részét a csapvíz napi fogyasztására történő ösztönzés érdekében folytatott munkából. A nagykövet pedig az ismert televíziós tehetségkutató vetélkedő fiatal táncdalénekese, Takács Nikolas lett. Takács Tóth Istvántól, a vízmű műszaki igazgatójától átvehette nagyköveti munkájának egyik fontos eszközét, egy DMRV Zrt-s üvegkancsót, melyből a táncdalénekes koncertjei alatt majd a friss vizet fogyaszthatja.