Turisztikai márkanévvé fejlesztik a Bükkalját

Hét dél-borsodi falu az idegenforgalom fejlesztéséért fogott össze. Közösen pályáztak és több mint négyszáz millió forint európai uniós támogatást nyertek el.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A projektben Bogács, Bükkzsérc, Cserépfalu, Cserépváralja, Noszvaj, Szomolya és Tard vesz részt. A fejlesztés zászlóshajójának nevezett Cserépfalu polgármestere Kósik István a Turizmus Online-nak elmondta, hogy az építészeti- és a matyó hagyományokra, valamint a nagy múltú bükkaljai kőkultúrára alapozva indították el a munkát. Cserépfalun, - szép környezetben -, a Bükki Nemzeti Park és a Hór-patak völgyének bejáratánál látogatóparkot építenek, ahol kávézó és étterem várja a vendégeket. Emellett a park rész lesz a kőkultúra emlékhelyének számító Subalyuki Múzeum, továbbá kerékpárkölcsönző, gépkocsi parkoló, játszótér, sütő-főzőhely és egy helyreállított mészégető kemence is kapcsolódik ehhez az együtteshez. Mindezek az önkormányzat és egy vállalkozó partnerségével valósulnak meg.

A program keretében a többi társuló faluban eltérő jellegű és kisebb értékű fejlesztéseket valósítanak meg az idegenforgalmat szolgálva. Bükkzsércen kilátót létesítenek borospincével és kemencékkel. Cserépváralján turisztikai fogadóépületet építenek, Tardon felújítják a rendezvényteret és a pincesort, Szomolyán helyreállítják a kőhodályt és kőkereszt parkot létesítenek. Noszvajon, a több mint százéves Gazdaházat már felújították és az egykori barlanglakásokat pedig turisztikai attrakciókká fejlesztik. Bogácson a híres gyógyfürdő elől indítják majd útjára azt a turistabuszt, mellyel naponta szállítják a vendégeket a környező falvak rendezvényeire.

Kósik István kiemelte, hogy az előkészületek után kezdődhetett el a konkrét munka és hamarosan indulhat a cserépfalui látogatóközpont kivitelezése. A többi településen tervezett beruházásokhoz pedig a közbeszerzési kiírást követően kezdenek hozzá. A projekt megvalósításával a Bükkalját turisztikai márkanévvé kívánják fejleszteni és ezzel másoknak is szeretnének példát mutatni. Ennek érdekében vonzó turistaprogramokat dolgoznak ki, melyekbe bevonják az egri és a bükki borvidék, valamint a helyi kézművesek termékkínálatát is. Bíznak abban, hogy a kezdeményezésük a bel- és külföldi turisták-, illetve az említett hét faluban a vendégéjszakák számának növekedésében mutatkozik meg.


Dráguló repülés, erős forint – merre utaznak idén a magyarok?

Dráguló repülés, erős forint – merre utaznak idén a magyarok? 

Hogyan utaznak idén a magyarok? – beszélgetés Somlyai Zoltánnal, az MSZÉSZ napokban leköszönt elnökével.
Jön az Országos Étterem Hét

Jön az Országos Étterem Hét 

Szerdától lehet asztalt foglalni a tavaszi Országos Étterem Hét rendezvényre, amelyen több mint 200 vendéglátóhely, köztük 14, Michelin-ajánlással rendelkező étterem menüiből lehet majd választani.
Egy korty Ázsia reggelire

Egy korty Ázsia reggelire 

Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.