Hogyan kapcsolható össze ez a két tevékenység? – kérdeztük az irodavezetőtől.
– A Békés Megyéért Vállalkozásfejlesztési Közhasznú Közalapítványt Békés Megye Önkormányzata alapította 1994-ben. Elsősorban a mikro- és kisvállalkozások segítése a feladata, ami tanácsadásban, mikrohitelnyújtásban nyilvánul meg. A Békés megyei Tourinform-iroda működtetését 2007-ben vette át az alapítvány Gyula városától. A megyei turisztikai marketing fontos szegmensét képezi az alapítvány munkájának. A működtetéshez a Békés Megyei Önkormányzat biztosít forrást, amely 2010-ben, talán lehet azt mondani, hogy szinte egyedülálló módon az országban, nem elvon a költségkeretből, hanem inkább hozzátesz, amivel segíti a turisztikai vállalkozások és attrakciók piacra jutását.
– Mit jelent ez konkrétan?
– A Békés Megyei Önkormányzat a 2010-es évre 25 millió forintot szavazott meg a Megyei Tourinform Irodának a megyei programok népszerűsítésére, óriásplakátok, kiállítások szervezésére, egyszóval arra, hogy a megye idegenforgalmát kellő erővel és anyagi háttérrel tudjuk képviselni. Emellett az alapítvány bevételének nagy részét is turisztikai marketingre fordítjuk.
– Mikor kerültél munkád során kapcsolatba a turizmussal?
– 2000 óta dolgozom szorosan véve a turizmusban. Öt évig a szarvasi Tourinform-irodát vezettem, illetve a 2005-ös III. lovas-világtalálkozónak voltam a rendezvényigazgatója. 2006-tól tanítok Szarvason, a Szent István Egyetem Víz- és Környezetgazdálkodási Karán vendéglátás–turizmus szakirányon turisztikához kapcsolódó tárgyakat, és vezetem a kar Tanpanzióját. A hallgatók szakmai gyakorlatát is én szervezem. Ezenkívül turizmustörténetből írom a doktori disszertációmat a Szegedi Tudományegyetem Történeti Doktori Intézetében. A Tourinform – Békés megye munkatársaként 2007 óta dolgozom az irodában, és 2008 nyarán vettem át a Békés Megyéért Vállalkozásfejlesztési Közhasznú Közalapítvány és a Tourinform-iroda vezetését.
– A kar tanpanziója azt jelenti, hogy a hallgatók szakmai gyakorlat keretében üzemeltetik Szarvason ezt a hotelt?
– Igen, a hallgatók üzemeltetik, ezzel a gyakorlatban is megismerkednek az elméleti tananyaggal, nem utolsósorban pedig ez is egy bevételi forrása az egyetemnek.
– Jó szervezőkészség és munkatársak kellenek ahhoz, hogy mindenhol helyt tudj állni. Mit szól mindehhez a családod?
– Igen, lelkes kis csapatot tudhatok magam mellett, akik folyamatosan segítik a munkámat. Az évek során nem kis erőfeszítéssel kialakítottam a napirendemet, amelyhez szigorúan tartom magam. Három fi am van, akik a párommal együtt nagyon sokat segítenek nekem abban, hogy ennyi feladatot felelősséggel el tudjak látni.