Nem, nem támadt fel halottaiból, csupán egy régi felvételről hallhattuk a mester hangját, aki máig érvényes tanácsokat adott az utókornak. Miszerint ki hogy viselkedjék konyhán, vendégtérben és egyáltalán az életben azért, hogy sikeres vendéglőssé váljék és az is maradjon. A Gundel dinasztia története – sok-sok recept kíséretében – jelent most meg a Kossuth Kiadó gondozásában egyelőre két változatban, magyar és angol nyelven.
A legutóbbi Gundel szakácskönyv immár több mint tíz éve látott napvilágot, és az akkori, valamint a mostani, legújabb változat között az a különbség, hogy a mostaniban még a Gundel Károly idejében, általa 1937-ben (német nyelven) írt és kiadott könyvben szereplő recepetek is szerepelnek, igaz, erősen újragondolt változatban, és egész más stílusban fotózva, tálalva, mint a korábbi kiadásban.
A mostani könyv erénye még, hogy mindenütt jelzik benne, ahol egy eredeti, klasszikus Gundel receptet találunk, és a könyv végére illesztettek a szerkesztők egy Gundel kisokost is, amiben olyan alapfogalmakat magyaráznak meg közérthetően, amivel lehet, hogy egy profi szakács tisztában van, de egy amatőr konyhaművésznek bizony elkél a segítség.