Az érdeklődés természetesen sokkal nagyobb, de a rendelkezésre álló tizenöt konyhában csak tizenöt csapat kaphat helyet. A versenyt kezdő cukrász fiatalok így is este tíz, és reggel 5 óra között dolgozhattak, nyolckor már a szakácsoké volt a pálya…
A három napos vetélkedés során a benevező csapatoknak a diplomácia világának protokollja alapján kellett elvégezni a feladatokat. Ennek megfelelően az Európai Uniós elnökségi szerepből adódó, a protokolláris előírásokat szem előtt tartó, a versenyző csapat országára jellemző ételek és cukrászkészítmények bemutatása volt a cél, természetesen a jelenlegi európai gasztronómiai irányzatok figyelembe vételével.
A cukrászok sütöttek, a szakácsok főztek, a felszolgálók terítettek, bort prezentáltak – idegen nyelven, és árgus szemekkel lesték egymás munkáit. Ugyanígy tett a zsűri, amelynek tagjai között olyan nevek kaptak szerepet, mint – a teljesség igénye nélkül - Mihályi László, Bíró Lajos, Vomberg Frigyes, Merczi Gábor, Bicsár Attila, Kozma Kálmán, Molnár Attila vagy Cseh János.
A jelenlegi dán hegemónia (továbbra is a koppenhágai Noma a világ legjobb étterme, és Rasmus Kofoed nyerte januárban az idei Bocuse d’Or versenyt Lyonban) mellett tulajdonképpen nem okozott nagy meglepetést, hogy az Aalborg-i fiatalok kapták a legmagasabb pontszámot. A magyar iskolák közül a rendező Gundel Károly Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Szakképző Iskola végzett az élen. Közhely, de igaz, azonban, hogy valójában valamennyi versenyző és látogató győztesnek érezheti magát.
Viszontlátásra 2012-ben, immár harminckettedszer!
(További képeinket tekintse meg a gallériában!)