Most két héten keresztül e vidékről, azaz Baden-Württemberg tartomány legjobb, legjellemzőbb étkeivel várják a közönséget az ötcsillagos Kempinski Hotel Corvinus éttermében mind a déli órákban, mind este, vacsora idején. Ízelítő a bőséges, és különlegesen finom kínálatból: igazi Fekete-erdei sonka és szalonna „Rüggenwald” kenőmájassal, friss tormával és rozskenyérrel; friss spárga újburgonyával és „Wein.s” spárgasonkával; badeni spárgafőzelék „Wein-s” sonkával töltött palacsintával; eredeti „Wolf’s” fehér kolbász pereccel és édes mustárral; sváb sajttál szőlővel. Mindehhez természetesen helyi fehérbort, Alde Gott Rivaner & Rieslinget (2008) ajánlanak mostantól a betérőknek május 24-ig a szálloda konyhájáról, ahol Roland Holzer irányítja csapata munkáját. A különleges németországi alapanyagokat pedig Ralph W. Lederle cége, a Hanseatic Trade Kft. szállítja a Kempinskiben most zajló Baden-Württembergi Gasztronómiai Fesztiválhoz.
Spárga Brinkmann doktoréktól
A nyolcvanas évek kedvenc tévésorozata volt egész Európában a Fekete-erdő Klinika, Brinkmann doktorék háza, és pont ez az a hely – a Duna eredetének vidéke -, amelyik az egyik legízletesebb spárgatermelő terület egész Németországban.

A lengyel sörgyártás új trendjei
A lengyelországi sörgyártás az alkoholmentes sörök előállítása felé tolódik el a csökkenő alkoholfogyasztási tendenciák miatt.

Új Michelin-csillagos menü az égben
Az Emirates Business osztályán utazók 18 új ételt kóstolhatnak, amelyeket a Moët & Chandon válogatott pezsgőivel párosítottak.

Különös nevű győztes az idei Balaton fagyija versenyen
Az idei Balaton Fagyija versenyen 31 kreáció közül a veszprémi Füge Fagyizó MEKKóstollak nevű kreációját ítélték a legjobbnak.

Borünnep Szegeden
A bortermelőkhöz több mint húsz vendéglátós csatlakozik, akik sajtokat és egyéb specialitásokat is kínálnak majd a borok és pálinkák mellé.

Baj van egy dubai csokis termékkel – visszahívták a forgalomból
Műanyag fóliadarab lehet benne.

Egerből érkezett a Borászok Borásza verseny idei győztese
Idén 19. alkalommal adták át a Borászok Borásza díjat.

Rekordszámú nevezés az Év pálinkás bonbonja-2025 versenyen
Harmadik alkalommal hirdették meg a versenyt, amelyre 143 nevezés érkezett az ország minden részéből és a Felvidékről.

Görög fánk dubai csokival, kecskesajtos vegetable szendvics, smash burger sültkrumplival
Mutatjuk az idei első Food Truck Show legizgalmasabb ételeit.

Régi ízek, új trendek: jön a kürtöskalács fesztivál
A tradíció és az innováció összefonódása kürtőskalács ünnepén.

Tíz éve Tatán – Pesti István, Magyarország egyik legjobb séfje
Az ország egyik legnevesebb séfje szerepel kiadónk, a Klasszis Média idén is megrendezésre kerülő, szállodákat és éttermeket megcélzó designversenyének zsűrijében.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.