Idén 13. alkalommal rendezte meg a Gödöllő Környéki Regionális Turisztikai Egyesület és a Budapesti Gazdasági Főiskola Kereskedelmi-, Vendéglátóipari- és Idegenforgalmi Kara a Dr. Ketter László Hagyományőrző Gasztronómiai Versenyt. A szakmai megmérettetésre az egyes tájegységekre jellemző ételsorokkal nevezhettek 3-5 fős csapatok; idén először azonban a hagyományőrzők és a szakemberek mellett a BGF KVIK vendéglátó és szálloda szakirányos hallgatói is külön kategóriában indulhattak.
A BGF Alkotmány utcai tankonyhájában zajló versenyen a 17 turisztikai szolgáltató, étterem, civil szervezet és települési önkormányzat által nevezett csapat közül Szakemberek kategóriában a nyírbátori Magyar Népi Ízőrző Lovagrend Egyesület ért el első helyezést, míg a Hagyományőrzők között a Nyugállományú Honvédők Nagytarcsai Egyesülete bizonyult a legjobbnak. Szintén hagyományőrző együttes, az isaszegi Dózsa György Művelődési Otthon csapata kapta a közönségdíjat, míg a Főiskolás hallgatók kategóriájában elindult 8 csapat közül a Kunsági kukták győzött, amely egyben elnyerte a Benke László által felajánlott „Első Magyar Fehérasztal Lovagrend" vándorserleget is.
A zsűri döntése alapján a fődíjat a győztesek libaragu leves, aszalt paradicsommal és rókagombával töltött mangalica szűzpecsenye, borjúborda tanya módra köleskrokettel, zöldségchips-szel, baconos zöldbabbal, kakukkfüves snidlingmártással, valamint kecskeméti lángoló palacsinta menüjükkel érdemelték ki.
A verseny zsűrije:
Elnök: Benke László olimpiai bajnok mesterszakács. Alelnök: Dr. Sándor Dénes, a Budapesti Gazdasági Főiskola docense, életműdíjas mesterszakács. A zsűri tagjai: ifj. Sulyán Pál mestercukrász, Gombás András, a budapesti Gombás Étterem tulajdonosa, a Magyar Vendéglátók Régiós Szövetségének alapítója, Gundel Gábor gasztronómiai szakértő, Károvits Tamás, a Magyar Vendéglátók Ipartestületének volt elnöke,Szabó Pál, a gasztronómia nagykövete. A zsűri titkára: Csaba Ágnes, vendéglátó-ipari szakértő.
A versennyel egy időben kerül megrendezésre a BGF KVIK és a GKRTE közös konferenciája, valamint a GKRTE közgyűlése is.
A szakmai konferencián előadást tartott Bárány és juh ételek a Kárpát-medencében és Európában címmel Dr. Sári Zsolt, a Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum igazgató-helyettese, Tájékoztató a BGF KVIK Turizmus Intézeti Tanszékének a TDM szervezeti rendszer fejlesztésével kapcsolatos tevékenységéről címmel Dr. Szalók Csilla, a BGF KVIK Turizmus-Vendéglátás Intézet és a Turizmus Intézeti Tanszékének vezetője. Dr. Gundel János professzor emeritus, a BGF KVIK volt tanszékvezetője Rákóczi János – Konyhaművészet című könyvéről, míg Dr. Sándor Dénes, a BGF KVIK docense a BGF KVIK oktatásában megjelenő gasztronómiai hagyományőrzésről adott elő.
Forrás: Vendég & Hotel