Ha valaki úgy gondolná, elég, ha a kávézóba betérő vendég elé leteszi a gőzölgő feketét – ki kell ábrándítsuk. Mert ma már az is hallott a robusta és arabica kávéfajtákról, az arányaikról, különböző pörkölési módokról, akit úgy nevezünk: átlagos vendég. A Pannon Kávé új sorozatunkban abban segít, hogy beavassuk a kávézók vezetőit, a kávégépek kezelőit, mitől lesz más íze egy-egy kávéfajtának, és melyiket érdemes elkészíteni azért, hogy újra és újra visszatérjen a vendég.
A pörkölési mód meghatározza a végleges ízt és karakterjegyeket.
A hamburgi változat színe világosbarna, arabica kávébabot használnak hozzá, őrlése durva, érdes, íze kissé savanykás.
Bécsi pörkölési módnak nevezik a melegbarna színű, arabicából készített, szintén kissé savanykás, kesernyés ízvilágú kávét. Sok helyütt ezt full city pörkölésnek hívják.
Francia pörkölési móddal sötétbarna színű, arabica és robusta keverékéből nyert, enyhe savas ízeket hozó, erőteljes ízű kávé készülhet.
Az olaszos pörkölési módnál mélybarna színű, kissé olajos felületű, arabica és robusta kávébabból készített, finom őrlésű, testes, krémes, aromás, kissé csokoládés felhangokat hozó fekete készülhet. Ez az, ami a magyarok nagy kedvence, idehaza a legjobban keresett ízvilág.
Amúgy van még egy ötödik eleme is a pörkölésnek, amikor a kávébabszemeket túlpörkölik, ezt spanyol pörkölési szintnek nevezik. Az ilyen kávébabból nyert alapanyag égett, kissé keserű ízű kávét eredményez, ebből nem ajánlatos eszpresszót készíteni, mert híg lesz és keserű.
Van még az új hullámos vonal – ezt is ismeri már a kávézóba betérő vendégek jó része –, ilyenkor a világosabb eljárásokat részesítik előnyben, amely lehet fahéj, New England, amerikai, city és plus változat. E különlegességek közül a Pannon Kávé kínálatában elsősorban a hagyományos, olaszos pörkölési móddal készült kávék különböző blendjei találhatóak, de az aktuális trendeknek megfelelően akár
a speciality kávék alapjaként szolgáló világosabb pörkölés is elérhető.