A nyitás előtt álló szálloda 235 szobával - 198 deluxe, 19 superior és 18 lakosztály - várja majd vendégeit. A 7 különteremmel és 1 bálteremmel, összesen legfeljebb 450 fős konferencia részleggel rendelekző házban feltöltött minibárok helyett egy delikatesz üzletből válogathatják össze a nekik tetsző árukat a vendégek szobájukban álló hűtőjükbe.
A múló félben lévő válság ellenére a szálloda igazgatója, az 1993. óta a Marriott szállodaláncnál dolgozó Horváth Ferenc az előzetes érdeklődés alapján biztatónak látja a nyitást követő időszakot. Mint Horváth elmondta: a Marriott brand, illetve a cég közös foglalási rendszere megfelelő alap egy sikeres év zárásához.
A Blaha Lujza tér és József körút sarkán álló szálloda építészetileg része az üzletközpontot is magában foglaló Europeumnak, melynek fejlesztője és tulajdonosa a hazánkban, Lengyelországban, Csehországban mintegy 200 ezer négyzetméternyi ingatlan fölött rendelkező Ablon Group Limited. Az ingatlanfejlesztőnek eddigi története alatt a budapesti Marriott Courtyard az első szállodája, illetve az első olyan ingatlana, melynek üzemeltetését másnak engedi át. Az eredeti elképzelések szerint irodának szánt szálloda üzemeltetéséről a tárgyalások három éve kezdődtek meg a Marriott szállodalánccal.
Lovro Adrienn, az Ablon ügyvezető igazgatója elmondta: remélik, hogy Blaha Lujza téri ingatlanuk előnyösen befolyásolja Budapest legforgalmasabb terének állapotát. Lovro elárulta: cégük saját forrásból, uniós pályázatok bevonása nélkül kívánja átalakítani a tér Europeum környéki részét. Az átalakításra vonatkozó tervek jelenleg az engedélyeztetés szakaszában vannak. A ma még nem egyszer lehangoló látványt nyújtó tér akár már a szálloda első szezonjának végére megújulhat - adott hangot optimizmusának Lovro Adrienn.