Majd dr. Erdei János, a január 1-vel hivatalba lépett új elnök tartotta ilyen minőségben első elnöki beszámolóját, amelyben bemutatta a jelenlegi helyzetet, ami finoman fogalmazva sem rózsás. Sőt, az idei első negyedév számai feketén-fehéren azt bizonyítják, hogy kutyábbul állunk, mint tavaly ilyenkor, amikor pedig szintén harmatgyenge eredményeket produkáltak a hazai házak – a válság okán. A számok nyelvén ez azt jelenti, hogy még mínusz 2 százalékkal csökkent a forgalom a 2009-es eredményekhez képest. Majd a „gördülő lobbi anyagként” elhíresült szakmai prezentációt ismertette fő vonalakban a plénummal Erdei, amelyben többek közt szó van minőségromlásról, létszámleépítésekről és szállodák felújítási munkálatainak elhalasztásáról – vagyis csupa olyan konkrétumról, ami szintén azt bizonyítja: a válságnak idehaza még koránt sincs vége, és ennek egyik legfőbb vesztesei az idegenforgalomban résztvevők.Majd arról a Hotelstars Union szállodai minősítésről beszélt Markus Luthe, a Német Szállodaszövetség képviseletében, amelyet 2011. január 1-vel vezetnek be a hazai hotelekben – vagyis e témáról tájékozódni igencsak időszerű. Ez az új nemzetközi szállodaminősítési rendszer – amelyet 2009. decemberben léptettek életbe Európa 7 országában eddig – 2011-től nálunk is átváltja a jelenlegi osztályba sorolási rendszert, vagyis akkortól kezdve védjegybitorló az, aki nem tér át az új minősítésre. Jelenleg tart különben – mint ahogy Kopócsy Andrea a rendszer bevezetése kapcsán elmondta – az online változat tesztelése, a tanúsító védjegy magyarországi bejegyzése és a minősítő szakemberek képzése. Ez év utolsó negyedévében már az első jelentkezők minősítését is elkezdhetik. Majd a globális és európai szállodai piacokon lévő mai RevPAR helyzetet elemezte Koltai Bernadett Londonból, az STR-től, aki elmondta, a számok tükrében az látszik, hogy a világ turizmusa kezd kilábalni a válságból. Magyarországról, és ezen belül viszont Budapesttel kapcsolatban kiemelte, hogy itt a legalacsonyabbak a szállodai árak, vagyis nálunk a legmagasabb az árcsökkentés egész Közép- és kelet-európai szinten: az átlagár Budapesten például az ötcsillagosok esetében 80 euró, négycsillagosoknál 50 euró, háromcsillagos szállást pedig már 35 euróért kap a magyar fővárosba érkező idegen.
A hírhez kapcsolódó információ, hogy a Nemzeti Turisztikai Bizottság május 13-án, Szegeden tartott informális ülésén elköszönt a bizottság tagjaitól Ujhelyi István, aki a megváltozott kormányzati struktúra következtében válik meg 2009 januárja óta betöltött elnöki tisztétől.
A hírhez kapcsolódó információ, hogy a Nemzeti Turisztikai Bizottság május 13-án, Szegeden tartott informális ülésén elköszönt a bizottság tagjaitól Ujhelyi István, aki a megváltozott kormányzati struktúra következtében válik meg 2009 januárja óta betöltött elnöki tisztétől.