A helyszínen dolgozó idegenvezetőiktől közvetlen információkkal rendelkeznek a magyar irodák. A nagy kiterjedésű üdülőhely többi szállodájában, a tengerparton, a búvár központokban és a kiránduló helyeken zavartalanok az üdülés, pihenés feltételei. A fakultatív programok is a meghirdetett rendben és fennakadás nélkül zajlanak. A magyar utazási irodák biztosítják, hogy valamennyi befizetett utas a szerződésének megfelelően elutazhasson és igénybe vegye a választott szolgáltatásokat. Tekintettel a helyzet rendeződésére a MUISZ nem javasol rendkívüli intézkedést a tagjai számára. A Sharm-el-Sheikre utazó utasok forduljanak bizalommal az utazásszervezőkhöz, akik részletes tájékoztatással szolgálnak a pillanatnyi helyzetről.
A MUISZ nem javasol intézkedést tagjainak
A Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetsége (MUISZ) tagszervezetei a sharm-el-sheiki merényletet követően valamennyi, helyszínen tartózkodó utassal kapcsolatba léptek, és meggyőződtek arról, hogy a magyar utasok sértetlenek, tájékoztatta lapunkat Simon András szóvivő.

Új korszak kezdődik a low cost légitársaságnál
A Wizz Air célja, hogy 2029-re kizárólag új generációs, neo gépeket üzemeltessen.

Repülési élmény autista gyerekeknek
Autizmussal élők számára szerveztek repülési próbát a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.

Így nőtt a római nemzetközi repülőtér forgalma egy év alatt
2019 óta tízmillióval emelkedett az érkezők és indulók száma, hosszabb távon pedig 60 millió fölötti utasforgalmat akarnak elérni.

Wizz Air: csalók élnek vissza a légitársaság nevével!
Csalók próbálnak pénzt kicsalni az utazóközönségtől.

Új logisztikai csomópontot nyitott a lett légitársaság
A régió egyik legmodernebb áruszállító HUB-ja üzemel ezentúl a rigai reptéren.

HungaroControl: paradigmaváltás, fejlesztések és még több légiforgalmi irányító
Május 26-án Turi Ferenc vezérigazgató és Bárány Ákos kommunikációs és marketing igazgató a nyári csúcsszezonra való felkészülésükről tartott beszámolót.

Kutyafogadó a római reptéren
A Dog Relais az első olyan kutyáknak szánt fogadóhely, amelyet olasz repülőtéren hoztak létre.

Autóbuszkiállítás és buszvezetés a BKV óbudai garázsában
Május 24-én az Óbudai autóbuszgarázsban folytatódik a BKV idei nyílt napjainak sorozata.

Privát lakosztályok a felhők felett
Az Emirates újabb fejlesztéseket vezet be prémium utasai számára a „Fly Better” ígéret jegyében.

Nyár a Wizz Air-nél: új járatok, Fel, északra! program, startra kész akciócsoport, Amelia titkára is fény derül
Amelia, a Wizz Air chatbotja nem véletlenül kapta nevét: a legendás pilótanőről, Amelia Earhartról nevezték el.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.