Vitalij Szaveljev a Putyinnal szombaton tartott megbeszélésen elmondta, hogy a télen jelentős javításokat és felújításokat végeztek az Aeroflot mind a 115 orosz gyártmányú repülőgépén. Minden egyes gépre 100-200 millió rubelt (1 euró/39 rubel) költöttek, és ennek köszönhetően a következő 4-5 év során nincs szükség szervizelésre. Így a kerozin jelenlegi ára mellett ezek a repülőgépek teljes mértékben haszonnal működnek. A géppark külföldi része 11 darab Boeing 767-esből, 64 darab Airbus 320-asból és 10 darab Airbus 330-asból áll. A tervek szerint 2016-ban 22 darab Boeing 787-est és 22 darab Airbus 350-est vásárol az Aeroflot, míg a hazai gyártók esetében a Szuhojjal kötött 30 darab Superjetre szerződést, tízet pedig lízingelne. Ezekben az adatokban nem szerepelnek az Aeroflot leányvállalatainak gépei. Szaveljev elmondta, hogy a belső piacon az Aeroflot és leányvállalatai részesedése jelenleg 25 százalék. A stratégiai feladat és cél az abszolút elsőség megszerzése, hiszen például a legnagyobb konkurensek közül leányvállalataikkal együtt a British Airways, az Air France és a Lufthansa, de még az Alitalia is a hazai légiközlekedés 50-60 százalékát tudhatja magáénak. Mindezzel kapcsolatban Putyin rámutatott, hogy miközben az Aeroflot elsőségre tör a hazai piacon, nem akar hazai technikát vásárolni. "Ez így nem megy" - fogalmazott a miniszterelnök, kevésnek nevezve a hazai gyártmányú repülőkre adott Aeroflot-megrendeléseket. A tavalyi eredményeket összegezve Szaveljev elmondta, hogy miközben Oroszországban a polgári célú légiközlekedés 9,4 százalékkal zsugorodott, az Aeroflotnál 5,6 százalék volt a visszaesés. Tavaly decemberben már 5 százalékkal nőtt a forgalom, az idei év első öt hónapjában pedig 31 százalékkal. A társaság kapitalizációja a tavaly április 1,2 milliárd dollárról idén áprilisra 2,6 milliárd dollárra növekedett. A válság ellenére nyereséggel zárta a tavalyi évet, és kétszer akkora osztalékot fizet részvényeseinek, mint 2008-ban. Emellett a tavalyi év után 12 milliárd rubelt fizet be a szövetségi költségvetésbe adók és vám címén. Szaveljev egyetértett Putyinnal abban, hogy konszolidálni kell a repülési ágazatot. Oroszországban mintegy 160 légitársaság működik, sokan egy-két repülővel rendelkeznek, ami zavart okoz a piacon és a légiközlekedésben is. (MTI)
Orosz repülők vásárlására buzdítja az Aeroflotot Putyin
Hazai gyártmányú repülőgépek vásárlására buzdította Vlagyimir Putyin orosz miniszterelnök az Aeroflot vezérigazgatóját, akinek beszámolójából az derült ki, hogy elsősorban külföldi gépekkel bővül az orosz nemzeti légitársaság repülőparkja.
Váratlan fordulat a MÁV-nál: ezzel segítik az utazni vágyókat
Alaposan felgyorsították a jegykiadó automaták telepítését.
Egyenruhák az elit csapat részére
Az Emirates bemutatta új egyenruháját.
A Lufthansa belépett az ITA tulajdonosi körébe
A Lufthansa 41 százalékos részesedést szerez az ITA Airwaysben.
Kiderültek a leginkább turbulens európai repülési útvonalak
A tíz legviharosabb útvonal közül nyolc ugyanabban az országban kezdődik vagy végződik.
Tudják az utasok, ha fenntartható üzemanyaggal repül egy gép?
A Wizz Air utasai körében végzett legfrissebb felmérésének eredményei szerint a válaszadók 71 százaléka úgy véli, hogy a fenntartható repülőgép-üzemanyag (SAF) hozzájárulhat a légiközlekedés karbonlábnyomának csökkentéséhez.
Közvetlen járat indul Bécsből Szingapúrba
A Scoot fapados légitársaság bejelentette, hogy új járatot indít Bécsből Szingapúrba ez év június 3-tól.
Forgalmas évet zártak a hazai légiforgalmi irányítók
A tájékoztatás szerint a 2024-es év Magyarország történetének legnagyobb légiforgalmát hozta, összesen 1 millió 144 ezer repülőgép érintette a hazai légteret, ami havi bontásban átlagosan több mint 95 ezer.
Bajban a Boeing?
Nagyjából harmadával kevesebb repülőgépet adott át a vevőinek tavaly.
Járatnyitás Isztambulból Bengáziba
A török légitársaság 2025. január 14-től ismét elindította járatait Líbia felé, isztambuli indulással.
Ismét közlekedik a Budapest–Tel Aviv járatpár
A Wizz Air 2025. január 15-től kezdődően ismét elindította a Budapest és Tel-Aviv közötti közvetlen járatait.
Interjú
Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.