Ez 34 millióval és 4%-kal több, mint előző év azonos időszakában. A növekedés nem egységes, bizonyos országok kevésbé jól, míg más országok jól jártak a növekvő idegenforgalomból. A hajtóerők továbbra is Ázsiában, leginkább Kínában találhatók. Utóbbiak költése is rendesen megugrott: a tavalyi év első 9 hónapjához képest 19%-kal hagytak több pénzt szerte a világban. De jobban megnyílt a bukszája a németeknek (+5%), amerikaiaknak (+9%) illetve a franciáknak (+3%) is.
Az érkezések terén Ázsia vezet 9%-kal, de kétszámjegyűre duzzadt az érkezések számának növekedési mértéke Vietnámban (+36%), Koreában (+34%), Japánban (+24%) illetve Sri Lankán (+15%).
Amerika összességében +4%-ot könyvelt. Ezen belül Dél-Amerika 7, Közép-Amerika 6, a Karibi térség és Észak-Amerika egyaránt 4-4%-kal több nemzetközi érkezéssel büszkélkedhet.
Afrika 8%-kal a második helyen áll. Míg Európa a legszerényebb 2%-kal hajtja a sereget. A jelentés kiemeli Spanyolországot, Magyarországot és Portugáliát, mint kétszámjegyű növekedőket. 2015-ben Magyarországon több mint a világátlag négyszeresével 19,1%-kal nőtt a nemzetközi turistaérkezések száma. Franciaország, Belgium és Törökország azonban a sajnálatos politikai események miatt alaposan lehúzta az európai eredményt. Az első két szereplő miatt a nyugat-európai növekedés -1% lett.
Az UNWTO 2015-ös jelentése szerint tavaly közel 1,2 milliárd nemzetközi turistaérkezést regisztráltak, ami abszolút rekordnak számít, Az érkezések száma 2010 óta folyamatosan növekvő pályán van.