Télből a nyárba, Argentínába

Az Argentin Nagykövetség és az Argentin Turizmusfejlesztési Minisztérium egy szemináriumra invitálta a magyar utazási irodákat és a turizmusban dolgozó újságírókat, hogy bemutassák a leendő partnereknek azt, miért érdemes úti célként választani ezt a gyönyörű országot, akár szabadidős, akár üzleti utazásról legyen szó.

Az IMPROTUR Argentin Turizmusfejlesztési Hivatal és az INFOBA DMC Argentina vezető desztinációmenedzsment vállalat is részt vett azon az ösztönző és invitáló programon, amelynek keretein belül Argentínáról és az utazási lehetőségekről számolt be Albano Garibaldi, az IMPROTUR minősített előadója. A vállalatok székhelye Buenos Airesben található, ahol az országon belüli főbb turisztikai desztinációk szervezőivel tartják a kapcsolatot. A vállalatok nagyszabású rendezvények szervezésére, vállalati gyűlésekre, konferenciákra és szabadidős utazásokra szakosodott. Céljuk a vásárlók magas fokú kiszolgálása, hogy megkapják a legjobb szolgáltatásokat és a személyes figyelmet. A siker érdekében rendkívül képzett és rátermett személyzetet és túravezetőket alkalmaznak, akik a pontosságukkal, figyelmességükkel és megbízhatóságukkal teszik lehetővé, hogy fennmaradjanak a piacon.

Legyen szó MICE- vagy szabadidős turizmusról, a célterületeken minden szolgáltatást és programot megkaphatunk, ha egy színvonalas utazásra vágyunk. Buenos Aires a kultúra és a szenvedély városa, ahol akár tango show-n is részt vehetünk és megtanulhatjuk a tánclépéseket, ezután oedig belecsöppenhetünk az éjszakai életbe. A művészet és az építészet iránt érdeklődőknek érdemes városi túrákon részt venni, ahol megcsodálhatják többek között az operaházat, amelyet a National Geographic a világ harmadik legjobb operaházának választott, akusztikailag pedig a legjobb öt között szerepel. Aki a természetbe és kalandtúrázásra, netán horgászásra vágyik, annak a Tavak Földjére érdemes ellátogatni, ami az ország nyugati részén taláható Río Negra tartományban, de itt található az Iguazú-vízesés is, az állatrajongók pedig bálnákkal és pingvinekkel fotózkodhatnak Argentína déli részén. Az Andok hegységben Mendoza tartományban, a kontinens legdélebbi csücskében a hegyek és sípályák nyújtják az örömteli szórakozást a felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt.

Egyedülálló természeti adottságai miatt Argentína híres bortermelő vidékeiről, az országra mára a legjobb malbec borok hazájaként tekintenek. A borfogyasztás világranglistáján a hetedik, míg export tekintetében a kilencedik helyet foglalja el. Ha igazán jó időpontot akarunk kifogni az utazásra, érdemes április-május vagy szeptember-október környékén utazni, mivel ilyenkor enyhe, meleg az időjárás. A helyiek minden régióban barátságosak és kedvesek, az utazók pedig betekintést nyerhetnek abba, hogyan élnek, dolgoznak és főznek.

További információért a www.argentina.travel weboldalt érdemes böngészni.


Kiderült, mikor érdemes repülőjegyet venni

Kiderült, mikor érdemes repülőjegyet venni 

Ha tavasszal szeretnénk utazni, akkor közeli úti célra még vehetünk kedvező árú repülőjegyet.
Ausztria 2024-es turisztikai eredményei

Ausztria 2024-es turisztikai eredményei 

Ausztria számára 2024 különösen sikeres év volt a közép-kelet-európai piacokon.
Utazás Kiállítás 2025: Ciprus, ahol a kultúra és a természet találkozik

Utazás Kiállítás 2025: Ciprus, ahol a kultúra és a természet találkozik 

Mutatós vendégszámok, az igazi profik ősszel indulnak a szigetre.
Járatlan utakon: felfedezésre váró úti célok Franciaországban

Járatlan utakon: felfedezésre váró úti célok Franciaországban 

Vajon szüksége van marketingre a világ egyik leglátogatottabb országának, amely több esetben az overtourismmal is küzd?
Túlzsúfoltság a velencei karneválon

Túlzsúfoltság a velencei karneválon 

Valentin nap hétvégéjén hatalmas tömegű turista áradat lepte el a velencei utcákat és hidakat újabb aggodalmakat keltve a helyiekben.
Jelentős vásárok Brnó-ban a világ szakembereinek

Jelentős vásárok Brnó-ban a világ szakembereinek 

A 2025-ös év ismét gazdagá vásárprogramot hoz a brnó-i vásárterületre, tele nagy jelentőségű eseményekkel különöző iparágak és egyéb szakterületek számára.
Kultúrális központ lehet a spanyol festő szülőháza Sevillában

Kultúrális központ lehet a spanyol festő szülőháza Sevillában 

Kulturális központtá alakítaná Diego Velázquez (1599-1660) világhírű spanyol festő sevillai szülőházát az épületet megvásároló befektetői csoport.
Melyik a jó választás? –10 °C-ban fagyoskodni vagy +16 °C-ban napfürdőzni?

Melyik a jó választás? –10 °C-ban fagyoskodni vagy +16 °C-ban napfürdőzni? 

Az elsőt Budapesten mérik, a második pedig Málta szigetén a most jellemző hőmérséklet.
A jövő fesztiválja Bécsben

A jövő fesztiválja Bécsben 

Áprilisban Bécs ad otthont Európa legnagyobb, a jövő munkahelyeivel foglalkozó rendezvényének.
Rakonczay Gábor 1300 kilométerre a céltól az óceán-átkenuzáson

Rakonczay Gábor 1300 kilométerre a céltól az óceán-átkenuzáson 

A 44 éves magyar sportoló közösségi oldalán ad mindennap helyzetjelentést, de az érdeklődők online is nyomon tudják követni a hajóját.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.