Az utolsó negyedéves visszaesés ellenére jó évet zártak a szállodáink 

2015-ben a hazai hotelek minden mutatószáma javult, úgy az összes, mint a szobaárbevétel növekedése meghaladta a 10%-ot 2014-hez viszonyítva. A belföldi vendégéjszakák számának 7,3%-os növekedése a külföldi 3,6%-os növekedés duplája volt, azonban az októberi és novemberi visszaesés után a decemberi számok is a külföldi vendégéjszakák számának csökkenését mutatják. A belföldi kereslet erősödése a javuló vásárlási kedvnek és a SZÉP-kártya 6,6%-kal nagyobb felhasználásának köszönhető, míg az egész évre vonatkozó külföldi vendégszám bővülése Budapest növekvő népszerűségének eredménye - derül ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége legfrissebb trendriportjából.

Nagyot zuhant a párizsi szállodák forgalma 

2015-ben november végéig a magyarországi szállodákban a belföldi vendégéjszakák száma 7,2%-kal, a külföldieké 4,2%-kal volt nagyobb a múlt évinél az MSZÉSZ trendriportja szerint. Az Európában tapasztalt terrorfenyegetettséggel magyarázható, hogy novemberben a szállodák foglaltsága Párizsban 66,5%-ra, Brüsszelben 61,1%-ra csökkent a 2014-es 75,8, illetve 75,7%-ról. A közép-kelet-európai fővárosok között a drasztikusan visszaeső nemzetközi utazások novemberben azonban csak Budapestet érintették, ahol a hotelek kihasználtága 62,3%-ra esett vissza a 2014-es 65,6%-ról. Ezzel szemben nőtt a szállodák foglaltsága Prágában, Bécsben, Pozsonyban és Varsóban is. Az európai szállodaipari tendenciák azonban optimizmusra adnak okot a szakértők szerint.

Szállodai trendiport: kínai invázió, elmaradó oroszok 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége megküldte friss, 2015. első nyolc hónapját feldolgozó trendriportját. 

A külföldiek inkább a budapesti, a belföldiek a vidéki szállodákat kedvelik 

Derül ki a Szállodaszövetség friss trendriportjából.

Nagyon hiányoznak a Balatonról az orosz turisták 

Az orosz turisták által hazánkban eltöltött vendégéjszakák számának visszaesése Hévízen az egész balatoni régió teljesítményére hatással van, az izraeli vendégéjszakák száma pedig még a britekénél is nagyobbat nőtt hazánkban az év első öt hónapjában. Az MSZÉSZ Trendriportja.

Megugrott az izraeli, brit és amerikai vendégéjszakák száma 

2015 első három hónapjában az Európai Unióból 9,6%-kal, ezzel szemben Ázsiából 31,6 %-kal nőtt a szállodai vendégéjszakák száma. Ebben nagy szerepe volt annak, hogy Izraelből 88,1% volt a növekedés. Január-március hónapokban legnagyobb beutazó piacainkról kiugró növekedés volt Nagy-Britanniából (+39,4%), az USA–ból (+21%), Olaszországból (+15%), Csehországból (+11,3%). Idén eddig – az elhúzódó orosz-ukrán konfliktus következtében – a szállodai vendégéjszakák száma Oroszországból 35,4%–kal, Ukrajnából 28,2%-kal kisebb volt a bázisnál. A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) Trendriportja.

Hogyan teljesítettek a szállodák februárban? 

2015. első két hónapjában szállodáinkban a belföldi vendégéjszakák száma 10%-kal, a külföldieké 7,6 %-kal volt nagyobb a múlt évinél. A külföldi vendégéjszakák 68%-a, az összes szállodai árbevétel 47%-a pedig budapesti hotelekben realizálódott. Európából csak 4,5%-kal, míg Ázsiából 36,4 %-kal nőtt a szállodai vendégéjszakák száma. Ebben nagy szerepe volt annak, hogy Izraelből több mint duplájára nőtt a vendégéjszakák száma. Legnagyobb beutazó piacainkról kiemelkedő volt a szállodai vendégéjszakák számának növekedése a brit (+47,8%), az amerikai (+26,7%), a francia (+11,9%), a cseh (+10,9%), a román (+11,8) az olasz (+11,6%) és a spanyol (+15%) esetében. A szomszédos országok közül Szerbiából (+25%), Romániából (+11,8%) volt kiugró növekedés. A szállodák közül a négycsillagosok teljesítettek a legjobban.

Az oroszok elmaradtak, az izraeliek taroltak nálunk decemberben 

2014. január és december között szállodáinkban a belföldi vendégéjszakák emelkedése közel háromszor nagyobb volt a külföldi vendégéjszakák növekedésénél. Decemberben – az elhúzódó orosz-ukrán konfliktus következtében – a szállodai vendégéjszakák száma Oroszországból 21,9%-kal, Ukrajnából 13,9%-kal kisebb volt a bázisnál. Az év utolsó hónapjában Izraelből 84,3%-kal, Nagy-Britanniából 49,9%-kal nőtt a szállodai vendégéjszakák száma. A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének Trendriportja.
2014 az ázsiai vendégéjszakák növekedésének éve volt hazánkban

2014 az ázsiai vendégéjszakák növekedésének éve volt hazánkban 

2014. január-november között szállodáinkban a belföldi vendégéjszakák emelkedése több mint négyszer nagyobb volt a külföldi vendégéjszakák növekedésénél. Az Európai Unióból csak 0,8%-kal, ezzel szemben Ázsiából 7,5%-kal nőtt a szállodai vendégéjszakák száma. 2014 első tizenegy hónapjában az orosz vendégéjszakák száma 2,3%-kal nőtt, novemberben azonban Oroszországból 9,5%-kal, Ukrajnából 18,1%-kal kisebb volt a turistaérkezés a bázisnál - derül ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének Trendriportjából.
Kevesebb orosz, több ázsiai és belföldi vendég a szállodákban

Kevesebb orosz, több ázsiai és belföldi vendég a szállodákban 

Közzétette legfrissebb trendriportját a hazai és nemzetközi szállodaipar 2014. január – október közötti teljesítményéről a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége. Az anyag egyik legfontosabb megállapítása, hogy a hazai szállodákban elsősorban a belföldi vendégforgalom nőtt, a külföldi küldőpiacok között pedig jelentős átrendeződés volt megfigyelhető.

Ezek a legfrissebb globális turisztikai trendek 

Megjelent a World Travel Market legújabb trendriportja, amelyben ismét újabb izgalmas témák kerültek terítékre.

Jelentős mértékben nőtt az izraeli látogatók száma hazánkban 

Bár júniusban 14,1%-kal csökkent az izraeliek által Magyarországon eltöltött szállodai vendégéjszakák száma, júliusban már 21,1%-os növekedést mutatott ez a szám. Azonban elmondható, hogy a belföldi utazások száma dinamikusabban növekedett a külföldi kereslethez képest – derül ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének Trendriportjából.

Az EU-ból érkezők kevesebb, az ázsiaiak több vendégéjszakát hoztak 

Évek óta először csökkent a magyarországi szállodákban a külföldi vendégéjszakák száma. Az EU tagországokból a visszaesés 0,3% volt, májusban pedig csökkenés történt az orosz és az ukrán piac esetében is – derül ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének trendriportjából.

Jobban teljesítenek idén az ötcsillagosok 

Még mindig nagyon alacsonyak a magyarországi szállodai átlagárak a régió többi országával összevetve, ugyanakkor az idei év első négy hónapjában mind a kihasználtság, mind az egy kiadható szobára jutó árbevétel nőtt a magyar hotelekben. Különösen az ötcsillagos házak teljesítménye javult az idén – derül ki az MSZÉSZ trendriportjából.

Márciusban csökkent a kereslet a hazai szállodák iránt 

2014 márciusában úgy a belföldi, mint a külföldi kereslet csökkent szállodáink iránt – amit részben a Húsvéti ünnepek eltolódása okozott. A szállodai teljesítmények az ötcsillagos hotelek eredményei húzták magukkal. A Közép-Kelet-Európában vizsgált 5 főváros között a budapesti hotelek REVPAR mutatója javult a legnagyobb mértékben – derült ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének legutóbbi trendriportjából.

Márciusi Trend Riport: A bel és külföldi kereslet is csökkent a hazai szállodák iránt 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége közzétette a márciusi hazai és nemzetközi szállodaipar teljesítményéről szóló Trend Riportját.

Egyre több az orosz és az ázsiai turista Magyarországon 

A húzóerő változatlanul Budapest, de a belföldi vendégéjszakák növekedésének köszönhetően a balatoni régió forgalma is emelkedett a január-februári időszakban – derült ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének legutóbbi trendriportjából.

Az ötcsillagos szállodák szerepeltek a legjobban 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége közzétette a februári hazai és nemzetközi szállodaipar teljesítményéről szóló Trend Riportját. 

Szállodáink forgalma nő, de bevételben van hova fejlődni 

2014 januárjában 2013-hoz hasonlóan tovább folytatódott a forgalom emelkedése a magyarországi szállodákban, azonban a szobaárak még mindig alacsonyak - derült ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének legutóbbi trendriportjából.

Ausztria a negyedik helyre csúszott vissza 

Átrendeződnek a magyar turizmus hagyományos küldőpiacai. A korábbi második helyezett Ausztria immár csak a negyedik legfontosabb a szállodai vendégéjszakák alapján.

Hamarosan itt az Utazás 2014 kiállítás 

Február 27-én kezdődik és március 2-ig tart a Hungexpo vásárközpontban az utazási szakma seregszemléje, az Utazás 2014 kiállítás.

Alaposan belehúztak szállodáink az év végén 

Megjelent a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének friss trendriportja, amely a nemzetközi és hazai szállodaipar tavalyi első 11 havi teljesítményét vizsgálja az STR Riport és a KSH adatainak tükrében. 

Izraeli vendégdömping Magyarországon 

Kiadta ehavi Trendriportját az MSZÉSZ, amiből kiderül, hogy nagymértékben nőtt az izraeli beutazók száma, és a budapesti REVPAR is biztató számokat mutat.

Európai viszonylatban még van hova fejlődnünk 

A főszezon statisztikái alapján nagyon valószínű, hogy a 2012-es rekordév után az idei még jobb lesz a magyar turizmus számára. De hogyan teljesítettünk az európai és a régiós országokhoz képest? - kiderül a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének friss trendriportjából, amely a KSH statisztikák mellett az STR Riport átlal tapasztalt trendeket is feldolgozza. 

Javult a hazai szállodák teljesítménye az első félévben 

Megjelent a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének a nemzetközi és hazai szállodaipar 2013-as év első féléves teljesítményét elemző trendriportja. 

Romlott a bécsi és prágai szállodák teljesítménye 

Kiadta a hazai és nemzetközi szállodaipar 2013. január-májusi teljesítményét elemző legfrissebb trendriportját a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége.

Csökkentek a szobaárak egész Európában 

Megjelent a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének a nemzetközi és hazai szállodaipar 2013 I. negyedéves teljesítményét elemző trendriportja.

Unortodox eszközök a turizmusmarketingben 

A Magyar Turizmus Zrt. ausztriai képviselete elkészítette friss, az idei turisztikai főszezonra vonatkozó piaci előrejelzését, amely szerint Magyarország az osztrákok rövid távú (1-3 napos) szabadságolásának célpontjai között előreláthatólag idén is megőrzi dobogós helyét.

Romlottak a budapesti szállodai szobaárak 

Kiadta a nemzetközi és hazai szállodaipar 2013  január - februári  teljesítményét elemző trendriportját a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége.

Gyengén teljesítettek szállodáink az év elején 

Megjelent a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének a nemzetközi és hazai szállodaipar 2013 januári teljesítményét értékelő trendriportja. 

Harmadikok lettünk...hátulról 

Kiadta a nemzetközi és hazai szállodaipar teljes tavalyi évi teljesítményét elemző trendriportját a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége, amelyet az STR Riport és a Központi Statisztiaki Hivatal adatai alapján állít össze a szakmai szervezet.

A középmezőnybe tört Budapest októberben 

Szobafoglaltságban a középmezőnybe verekedték magukat a budapesti szállodák, de árbevételben továbbra is sereghajtók maradtunk, derül ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének a KSH és az STR riport adatai alapján összállított, a nemzetközi és hazai szállodaipar 2012 január – októberi teljesítményét elemző legfrissebb trendriportjából. 

A régióban csak a szlovákok teljesítményét múltuk felül 

Megjelent a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének a nemzetközi és hazai szállodaipar 2012 január – szeptemberi teljesítményét értékelő trendriportja.

Belehúztak augusztusban a hazai szállodák 

Kiadta legfrissebb trendriportját a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ), amely a nemzetközi és a hazai szállodaipar 2012 január-augusztusi teljesítményét elemzi. 

A csehekével azonos REVPAR-t értünk el júliusban 

A külföldi vendégéjszakák növekedése és a budapesti szállodák teljesítménye húzta a hazai ágazatot az idei első félévben. A Malév kiesését és a MICE vendégek csökkenését továbbra is nagyon megérzik az ötcsillagos fővárosi házak. A REVPAR nőtt ugyan, de a szállodai szobaárak emelkedése elmaradt az infláció mértékétől. Július hónapban a szobafoglaltság szempontjából az európai városok között a 17. helyre ugrott elő fővárosunk, derül ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének legfrissebb trendriportjából. 

Így teljesítettek a szállodák az év első harmadában 

Kiadta legfrissebb trendriportját a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége a nemzetközi és hazai szállodaipar 2012 január – áprilisi teljesítményéről.

Trendriport az első negyedévről 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége kiadta a nemzetközi és hazai szállodaipar 2012 január – márciusi teljesítményét vizsgáló trendriportját.

Hogyan teljesítettek 2011-ben a hazai és nemzetközi szállodák? 

Kiadta a nemzetközi és hazai szállodaipar 2011 évi teljesítményéről készített legfrissebb trendriportját a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ).

2012: nem a legolcsóbb utakat keresik a turisták 

Miközben a kínálat középső szegmense zsugorodik – derül ki a brit utazási irodák szövetségének (ABTA) 2012-es trendriportjából. Az eredeti, különleges élményt nyújtó, valamint az all inclusive utak igen népszerűek lesznek. Mindenesetre az utasok a kedvező ár-érték arányt keresik majd. Jóllehet, a jelentés a brit utazási piac trendjeiről szól, azért ránk nézve is érdekes lehet, az Egyesült Királyság mégis csak fontos küldőpiacunk.

Közepesen teljesítettek a hazai szállodák októberben 

... a többi Közép-Kelet-európai országhoz képest, derül ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének legfrissebb, szerkesztőségünknek eljuttatott trendriportjából.

Budapesti szállodák az európai lista végén 

41 európai város szállodáinak idei eredményeit tekintve a budapesti hotelek a lista végén kullognak, mind az átlagárat, mind az átlagos foglaltságot, mind az egy kiadható szobára eső bevételt tekintve.

A turizmus trendjei a W alakú válságban 

Mókás és kalandos utakat keresnek az utazók, a kínálat igyekszik követni - derül ki a World Travel Market (WTM) világturisztikai trendriportjából.

Trendriport az első nyolc hónapról 

A külföldi kereslet növekedése lassult, a belföldi kereslet csökkent idén augusztusban, a szállodai ágazat pénzügyi helyzete tovább romlott január-szeptemberben, derül ki a Magyar Szállodák és Éttremek Szövetsége friss trendriportjából. 

Sereghajtó lett júliusban Budapest 

2011 júliusában az STR riportban szereplő 41 város között Budapest szállodáinak teljesítménye szobafoglaltságban és nettó átlag szobaárban a 40., nettó REVPAR-ban a 41., azaz utolsó helyre volt elegendő, többek között ez derül ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége legfrissebb Trendriportjából. 

Szállodai trendriport a Szállodaszövetségtől 

Nem volt túl fényes a magyar szállodaipar számára 2010 első 11 hónapja - derül ki a Magyar Szállodaszövetség nemzetközi és hazai szállodaipar 2010 I.-XI. havi teljesítményéről szóló jelentéséből.
Feliratkozás a Turizmus Online hírlevelére

Álláshirdetések

Munkatársat vagy munkát keres?

Adja fel hirdetését a Turizmus Online portálon, a turisztikai szakma honlapján! Leendő kollégái is minket olvasnak - válasszon csomagjaink közül!