Újabb segítség a Tui-nak

1,8 milliárd eurónyi mentőövet kap a német Tui utazási társaság. Az összeg nagy része kormányzati forrásokból származik, vagyis a német adófizetők pénzéből - írja a portfolio. Ez a harmadik segélycsomag, amit a túlélésre fordíthat a vállalat.

Eddig összesen 4,3 milliárd eurót kapott a Tui, hogy életben tudjon maradni a koronavírus-járványtól sújtott piaci helyzetben. A mostani 1,8 milliárd eurós segélycsomaghoz 1,3 milliárd euróval járul hozzá a kormányzat a különböző forrásokon keresztül. A segítség feltétele, hogy idén nem kap bónuszokat a menedzsment, és osztalék se lesz. A  társaság 500 millió eurónyi saját tőkét is bevon.

Az új segélycsomag több alkotóelemből tevődik össze: magában foglal egy kormányzati garanciát, ami felszabadít 400 millió euró fedezetet, egy 200 millió eurós hitelkeretet és 700 millió eurónyi hibrid kötvényt többek között. Ez utóbbi magában foglal 420 millió eurónyi részre szóló opciós jogot, tehát 1 euróért átváltható Tui részvényre - ez 80%-kal kevesebb a jelenlegi árnál. A hibrid kötvények nem tartalmaznak szavazati jogot, és a kormány jövőbeli részvényesi tulajdonhányada is legfeljebb 25 százalékos lehet. A  társaság 500 millió eurónyi saját tőkét is bevon, amit részvényenként 1 euróért hajtana végre. A kötvényesek egy része örülhet, mivel 300 millió eurónyit visszafizet a Tui a tartozásaiból.

A vállalatnak nincs több lejáró hitele 2022 júliusáig, de azonban ez egyelőre csak elodázza a problémák megoldását, hiszen a nettó adósság értéke továbbra is 3,8 milliárd eurót tesz ki. Jelenleg már 2,5 milliárd eurója van a Tuinak. A cég árfolyama idén 56 százalékkal lett alacsonyabb.

Forrás: Portfolio


Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná

Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná 

Megdöntötte saját rekordját az Emirates Group a 2024–2025-ös pénzügyi évben.
Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja

Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja 

A korlátozás oka a húsvéti héten mért jelentős forgalomnövekedés.
Ismét robog a Jégmadár expressz

Ismét robog a Jégmadár expressz 

Május 18-tól ismét közlekedik a Jégmadár expresszvonat, amely közvetlen összeköttetést kínál Rákospalota-Újpestről a Velencei-tóhoz és a Balatonhoz.
WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés

WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés 

A repülőtér a Romániai Repülőterek Egyesülete által közölt januári statisztika szerint egy év alatt megduplázta utasainak számát.
Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 

Éppen hetvenöt évvel ezelőtt, 1950. május 7-én nyitották meg az utazóközönség előtt Budapest nemzetközi repülőterét, Magyarország kapuját.
Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában

Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában 

Dubajról leginkább a téli napsütés, a tavaszi luxuspihenés vagy az őszi tökéletes kikapcsolódás jut eszünkbe – de ez hamarosan megváltozhat.
Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme

Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme 

A Budapest Airport (BA) ezt a speciális programot az érintett kerületek és települések polgármestereivel konzultálva alakította ki.
IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom

IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom  

Az április 30-án megjelent sajtóközlemény 2025. márciusi globális légiutasforgalom adatait ismerteti.
Ausztriában jön a Railjet vonatok új generációja

Ausztriában jön a Railjet vonatok új generációja 

A növekvő kereslet és a megváltozott utazási szokások miatt Ausztriában egyre nagyobb szerepet kapnak a fejlesztések.
Jemeni húszik: folytatjuk a támadást az izraeli légtér ellen

Jemeni húszik: folytatjuk a támadást az izraeli légtér ellen 

Eddig huszonhét rakétát indítottak a húszik Izrael légtere ellen, és bejelentették, hogy folytatják a támadást.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.