Félegyházi András, Visegrád polgármestere felsorolta az utóbbi egy év beruházásait. Szerinte városa az élő jelenkor városa is, nemcsak az élő középkor városa.
Cseke László, a Visegrád és környéke TDM vezetője városát, mint a főváros játszóterét emlegette, hiszen a fővárostól nem messze lévő Visegrád számtalan kikapcsolódást, játékos szórakozást kínál. Többek között van kalandparkjuk, füvészkertjük, lovardájuk, kerékpáros túraútvonaluk és vadasparkjuk is. A látogatók sűrűn találkoznak a városban egy-két lovaggal, solymásszal, középkori táncossal, akik éppen egy bemutatóra vagy a Palotajátékokra sietnek, mely a legnevesebb európai középkori fesztivállá vált.
Szentendre turisztikai ismertetőjét Gyürk Dorottya kulturális ügyekért felelős alpolgármester tartotta meg. A város látványos esztétikai-infrastrukturális fejlődésen ment keresztül. A Szentendrei Nyár a város több évtizedes múltra visszatekintő, legnagyobb kulturális rendezvénye, amely június végétől augusztus végéig a művészet valamennyi műfajában változatos programot kínál a városba érkezőknek és a helybelieknek. Kiemelkedik a programok közül a Szentendre éjjel-nappal, újdonságnak számítanak a lakásszínházi estek, és a kortársművészet nemzetközi élvonalába tartozó japán Chiharu Sihota Emlékeső című kiállítása is, amelyet a nyitás előtt a Ferenczy Múzeumi Centrumban az újságíróknak Gulyás Gábor múzeumigazgató mutatott be.
Pócsik György turisztikai szakértő, TDM menedzser Esztergom sokrétű, így például kulturális, vízi, kerékpáros és vallási turizmusban betöltött szerepét, illetve ezek lehetőségét méltatta, a programok között megemlítve, hogy Babits emlékvére készülnek. Sok vendégre számítanak a híres Esztergomi várjátékok során, és a sétányon rendezett programok is várhatóan sok érdeklődőt vonzanak majd.
A Szentendrei Teátrum és Nyár fesztivál programkínálatát a Szentendrei Kulturális Központ előadóművészeti igazgatója, Vasvári Csaba sorolta fel. Kiemelkedő eseménynek számít a július 8-án bemutatandó Daniel Glattauer: Párterápia című színdarabja, amelyről Orlai Tíbor producer és Balla Eszter, a darab főszereplője szólt. Joao Bethencourt: Telitalálat! című, háromszereplős vígjátékának ősbemutatójáról Sipos Imre rendező beszélt.
A tájékoztatón mindenki egyetértett abban, hogy a Duna két partján lévő települések csak összefogással tudnak javítani a térség turizmusán, és ezért mindent meg is tesznek, ennek eredményeként köszönhetik a turisták a számtalan vonzó programot a térségben.