Stílusosan mondva az adás fősodrában a Duna áll. A műsor szerkesztői, Nagy-Szász István és Kovács Balázs aktuális kutatások alapján mutatják be a dunai hajós turizmus perspektíváit, illetve kitérnek az aszály sújtotta felszíni vizek állapotának a turizmusra is gyakorolt kedvezőtlen hatásaira. A nyári forróságban frisstőnek is szánt epizódból többek között megtudható, milyen jógyakorlatokkal védekeznek a hőség ellen Pozsonyban és Bécsben, a városvezetések milyen hosszú távú stratégiákban gondolkodnak, hogy az aszály és a klímaváltozás kedvezőtlen hatásait a városlakók és az oda látogatók számára ellensúlyozzák.
A podcast Duna tematikájú adásának hallgatói betekintést kapnak az idén nyáron rekord részvétel mellett megvalósított ulmi Nemzetközi Duna-fesztivál történéseibe, ahol fenntartható turizmus témában bemutatkozott a jövőre Európa Kulturális Fővárosa 2023 címet viselő Veszprém-Balaton régió is. A műsorvezetők kalauzolásában barangolhatunk a frissítő vizek városának is tartott Ulmban, de az adás keretében a hallgatók még Günzburgban, Linzben, Pozsonyban, Bécsben és Győrben is elidőznek egy-két további turisztikai jógyakorlat megismerésének erejéig.
Megtudhatjuk, milyen új narratívák készülnek, hogy a Duna, mint nemzetközi kulturális vízi út jelentőségét tovább növelhessük, illetve miért lenne érdemes a kisebb Duna-menti városokat, a rejtett kincseket hálózatba szervezni. Soha nem hallott történeteket és magyar kapcsolódási pontokat is feltárunk Albert Einsteinnel, - Ulm város szülöttével - kapcsolatban is. A „kis színesek” ezúttal sem maradnak el, míg a legutóbbi adásban a napdoktor Rikli és a wellness pápa Kneipp életét ismertük meg, a mostani frissítő adásban Vincenz Prießnitz (priznic), a vízdoktor munkásságáról tudunk meg megdöbbentő részleteket. Az adás legvégén optimista prognózisokat hallhatunk az Accor és a Marriott szállodaóriások frissen publikált előrejelzései alapján.
Az aktuális epizód meghallgatható ITT.