A 22,4 milliárdból a Turisztikai Célelőrirányzat (TC) keretei között 9,85 milliárd forint áll rendelkezésre. A TC-ben az idei 4,45 milliárddal szemben jövőre 4,6 milliárd forintot szánnak a Magyar Turizmus Zrt. tevékenységére, 1,8 milliárd forintot a műemlékfürdők további fejlesztésére, 900 milliót a Regionális Idegenforgalmi Bizottságok számára különítenek el, amelyek kistérségi turisztikai programok támogatására fordíthatják az összeget. A TC-ből jut még 300 millió forint a hagyományos nagyrendezvények támogatására, 780 millió a turisztikai infrastruktúra fejlesztésére, 704 millió forintot tesznek ki az áthúzódó pályázati kötelezettségvállalások, és 732 millió forintot különítenek el a Budapesti Tavaszi Fesztivál támogatásán túl egyéb más célokra. A Turisztikai Célelőirányzaton kívül az I. Nemzeti Fejlesztési Terv fennmaradó kereteiből hazai társfinanszírozással együtt összesen 12,55 milliárd forintos uniós támogatás is rendelkezésre áll majd a törvénytervezet szerint a turisztikai potenciál erősítése címszó alatt a Regionális Operatív Programok keretében. Ez 37 százalékkal magasabb összeg, mint tavaly. A pénzügyminisztérium képviselői és hozzájuk hasonlóan Pál Béla, a bizottság alelnöke hangsúlyozta, hogy ha a le nem kötött támogatásokat tekintjük, jövőre közel egymilliárd forinttal több pénz áll rendelkezésre idegenforgalomra mint az idén. Mert míg 2006-ban a 12,5 milliárdos TC-ből 4,5 milliárd forintot előzetesen már lekötöttek pályázatokra, jövőre a 9,8 milliárd forintos TC-t csak 700 milliós kötelezettségvállalás terheli, vagyis 9,1 milliárd a szabadon elkölthető keret, míg az idén 8 milliárd volt. Hadházy Sándor képviselő kevesellte az ágazatnak szánt forrásokat, és kifogásolta, hogy a költségvetési törvényjavaslat tervezetében megfeleződtek a területi és régiófejlesztésre, illetve a Balaton fejlesztésére szánt összegek.
22,4 milliárd forint turizmusra 2007-ben
A Parlament Sport- és turisztikai bizottsága tegnapi ülésén 11 szavazattal és 8 ellenszavazattal támogatta az állam 2007. évi költségvetéséről szóló törvényjavaslatának általános parlamenti vitára bocsátását, amelyben a kormány összesen 22,4 milliárd forint turisztikai célra fordítható költségvetési, illetve uniós forrásokkal tervez.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata
A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat
A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.
Interjú
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.
Rodrigo Tellez Acosta: Szeretem a meglepetéseket
Senior Interior designer a Lissoni Associati-nál. A Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének tagja.