Mezősi Csilla turizmus tanácsadó volt a moderátora annak a workshopnak, amelynek központjában az alternatív gyógymódok és az informatika állt. A szakember szerint Magyarország világszínvonalú orvosképzése, valamint termálvízkészlete a szolgáltatói szektor fejlődésével együtt versenyképességünk döntő tényezője.
Dr. Cakó Annamária az elektromágneses kezelés jótékony hatásairól tartott előadást. A fogorvos klinikáján homeopátiás és különböző elektromágneses kezeléseket folytatnak a hagyományos és szájsebészeti kezelések mellett. Az előadáson az elektromágneses kezelések gyógyulásban betöltött szerepéről hallhattak és láthattak a résztvevők.
Dr. Sebők Béla gazdagon illusztrált előadásában konkrét bőrbetegségekben szenvedő betegeken mutatta be a harkányi gyógyvíz hatását. A harkányi víz felfedezése 1823-ban történt és a következő évben a Batthyány-család meg is kezdte a fürdő kiépítését, amely ma már több mint egy millió vendéget fogad évente. A "Reumások Mekkája"-ként emlegetett Harkály gyógyvize 50-70 méteres mélységekből, átlagosan 62 C hőmérséklettel tör a felszínre. Gyógyászati szempontból legjelentősebb ásványi anyaga a 2 vegyértékű kénvegyület, a karbonszulfid (COS), amely 1 liter gyógyvízben 12 mg körüli mennyiségben található és felszívódása 150-szeres a négy vegyértékű kénvegyületekkel (szulfátokkal) szemben. A speciális vizet kozmetikumok alapanyagaként is felhasználják.
A workshop második felében az informatikai rendszerek szerepe került a középpontba. A brit Zahid Hamid, valamint a német Dr. Horst Kuhnhardt az ellátók és a páciensek közötti információáramlás fontosságáról és a nemzetközi információcseréről beszélt. Miután a medical wellness páciensei többnyire távolról érkeznek, és nagy arányban külföldiek, az információcsere a normál orvos-beteg kapcsolatnál sokkal bonyolultabb. A szakemberek különböző informatikai megoldásokat mutattak be, ahol a páciens teljes biztonság mellett generálhat magára vonatkozó információkat és nyomon követheti kezelésének minden mozzanatát. Ezekben a rendszerekben egy-egy páciens teljes aktája megtalálható, de rajta kívül ehhez más nem férhet hozzá. Kiemelték a határokon átívelő információáramlás fontosságát is, s a megoldást az oktatásban látják. Szerintük hosszútávon a nemzetközi standardizáció is elengedhetetlen lesz.