"Az európai uniós és állami segítség mellett szeretnék köszönetet mondani a sportág támogatóinak, és azoknak az egyesületeknek, szakembereknek, edzőknek, akik ugyan közvetlenül nem vettek részt ennek a projektnek a létrejöttében, ám fegyelmezett gazdálkodásukkal lehetőséget teremtettek arra, hogy a szövetség olyan tőkét halmozzon fel, amelyből ezt a beruházást végre tudtuk hajtani" - mondta Baráth Etele, a szövetség elnöke. Hangsúlyozta, hogy a Gubacsi központ közel hét hónap leforgása alatt jött létre, s azért is rendkívül fontos bázisa az elmúlt időszakban elszemélytelenedő fővárosi vízisportéletnek, mert itt egymásra találhat az amatőr és profi sport, egyformán otthonra lelnek kajakosok, kenusok és az evezős sport szerelmesei. A létesítményben a hajótárolók és szálláshelyek mellett korszerű edző- és konferenciaterem is található, s közel 200 versenyzőnek ad felkészülési és edzőtáborozási lehetőséget. Alkalmas iskolai táborok, vízitúrák és egyéb vízi szabadidősportos tevékenységek lebonyolítására is.
Kozmann György, a sárkányhajó-válogatott tagja szerint az idei szegedi sárkányhajó-világbajnokságon szereplő magyar csapat számára is kiemelkedő felkészülési állomást jelent majd ez a létesítmény. Steiner Pál, a Közép-Magyarországi Regionális Fejlesztési Tanács elnöke kiemelte, hogy ösztönzően hat a hobbisportolók számára, ha az igazán nagyok árnyékában, közvetlen közelében sportolhatnak, ráadásul olyan helyszínen, amely turisztikai vonzerővel bír.
"Irigylésre méltó a mai élversenyzők helyzete - tette hozzá Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke. - Tizennégy esztendővel ezelőtt, amikor az atlantai olimpiára készültünk, mindössze három vályogház állt itt, meglehetősen szegényes körülmények között próbáltuk a maximumot nyújtani. A változás szédületes, a szövetség beruházása példamutató minden szövetség, minden klub számára." (MTI)