Mintegy kilencven művészien és esetenként rendkívül aprólékosan megmunkált bútordarab, porcelángarnitúra, vécécsésze és fürdőkád mentén mutatja be a személyi higiénia fejlődését a késő 18. századtól a 20. század elejéig a Hofmobiliendepot „Intim tanúk. A mosakodóasztaltól a fürdőkádig” című kiállítása.
A bécsi önkormányzati lakásokban ugyanis például csak az 50-es évek óta számít alapfelszereltségnek a fürdőszoba, melynek elterjedését a víz- és csatornahálózat kiépítése tette lehetővé. A jómódú háztartások ugyan már a 19. század végétől büszkélkedhettek folyó vízzel, a szegények azonban csak sokára engedhették meg maguknak ezt a luxust.
A 19. század nagy részében a testápolás kizárólag hordozható tisztálkodási eszközök segítségével volt megoldható: Schönbrunnban például minden lakosztályhoz tartozott egy kamra is, amelynek személyzete nemcsak a ruhákért, a haj- és szakállápolásért volt felelős, hanem az ő dolga volt a vízhordás és a fekália elszállítása is.
A 2012. január 22-ig nyitva tartó kiállításon látható például a testápolásra nagy gondot fordító Sissi díszes és gazdag utazótoalettje, amely mellett Ferenc József tisztálkodási eszközei egészen spártainak tűnnek. A tárlat további érdekességei közé tartozik Habsburg Mária Anna főhercegnő öltözőszobája vagy egy 1899-ből származó komplett szecessziós hálószoba mosakodóasztallal.
Igazi kuriózumnak számít a bourdaloue, egy női vizelő edény is, amelyet a jezsuita Bourdaloue Lajos páter rendkívül hosszúra nyúló, de annál közkedveltebb prédikációira fejlesztettek ki XIV. Lajos udvarában.
Empire asztali és állótükrök, művészien megmunkált toalett- és mosakodóasztalok, köpőcsészék, mogyorófából készült szobai vécék valamint sárgaréz és juhar bidék teszik a tárlatot teljessé. A bútorfajtánként csoportokba rendezett kiállításon így jól nyomon követhető a testápolási kultúra történeti fejlődése.