Az NTFS megvalósításának kérdése a március 11-i STB ülésén is napirenden szerepelt, ahol hiányolták egy ágazati fejlesztési programot a ROP-os pénzek elosztása előtt. 2006-ban nem írtak ki pályázatokat, a 2007-es pályázatok beadási határideje pedig ez év márciusa volt, ezzel a 2007/2013-as uniós pályázati források lehívásából két év kiesik. Bajnai Gordon önkormányzati és területfejlesztési miniszter gyorsabb, rugalmasabb eljárásokat ígért, amelyekből nem sok valósult meg. Gondot jelent, hogy a Turisztikai Célelőirányzat (TC) forrása is egyre kevesebb, márpedig sok kistérségi, egyedi projekt ebből lenne támogatható, a ROP-os kritériumba nem férnek bele, de azokban a régiókban is innen kaphatnának támogatást, ahol többszörös túljelentkezés figyelhető meg a kiírt pályázatokra. A kiemelt projektek megvalósításai lassan haladnak; a döntések megszülettek, de érdemi előmozdulás nem történt. Bánki Erik úgy látja, szervezetlenség és fejetlenség uralkodik a turizmus állami irányítási szintjén. A turizmustörvénnyel kapcsolatban – amelyet ugyan már kitűztek, aztán mégis levettek a parlament tavaszi ülésszakának napirendjéről – szintén borúlátó Bánki Erik, véleménye szerint idén e témában sem várható már előrelépés. Aggasztónak tartja a TDM-ek létrehozásában tapasztalható csúszásokat is, noha ezeknek a szervezeteknek kiemelt szerepük lenne többek között a forráselosztások koordinálásában.
Jelenleg 145 működőképes Tourinform iroda létezik Magyarországon, de a helyzetük válságállapotban van: az irodákat az önkormányzatok tartják fenn, de azok költségvetése egyre több helyen az ellehetetlenülés határán áll. 2001-2003 között a Magyar Turizmus Zrt. közvetlen támogatást nyújtott az irodahálózat fenntartására, 2004-től azonban ez is megszűnt. Bánki Erik szerint egy vegyes, hármas szintű (állam, önkormányzatok, vállalkozások) finanszírozási rendszer jelenthet megoldást. A TC minimum 3 százalékát erre a célra kellene fordítani.
Egy felmerülő kérdés kapcsán a képviselő elmondta: hiú ábránd lenne azt hinni, hogy a turisztikai szolgáltatók számára kilátásba helyezett áfa-csökkentés egyértelműen a fogyasztói árak csökkentését is jelentené. A cél az, hogy a szakmai vonalat a fejlesztések, felújítások forrásának megteremtésével versenyképessé tegyék. A szakmai szervezetekkel kellene egyeztetni, hogy vajon az áfa csökkentése, vagy a járulékcsökkentés segítene-e nekik jobban.