2012. március 23-25. között a Kolozsváron megrendezett Touristica vásáron bemutatkozott a Tisza-tó régió, Szeged és Makó városok, a Velence Resort & Spa****superior, az Andrássy Rezidencia Wine & Spa*****, továbbá a Hunguest Hotels szállodalánc két szállodája, a gyulai Hunguest Hotel Erkel és a szegedi Hunguest Hotel Forrás, valamint a Napfényfürdő Aquapolis. Külön standokon vettek részt a vásáron Hajdúszoboszló és Debrecen városok is, amelyek szolgáltatói ajánlataikkal tovább erősítették a magyar jelenlétet. A romániai turisták körében legnagyobb népszerűségnek örvendő aquaparkok, gyógy- és wellness-szolgáltatások mellett, érdeklődés övezte az aktívturizmusra ösztönző ajánlatokat is. Az MT Zrt. standján sok visszatérő, elégedett látogató érdeklődött az ünnepi és nyári ajánlatok iránt, zömében családosok és „aquapark-rajongók”.
Magyarország turisztikai bemutatkozása Brassóban
2012. március 30. és április 1. között a Magyar Turizmus Zrt. romániai képviselete első alkalommal vett részt Brassóban a Transylvania Tourism Fair kiállításon.
A vásár látogatói nagy érdeklődéssel fogadták Magyarország standját. A kiállítás első napján a szolgáltatók nemcsak az utazó közönségnek mutatkozhattak be, hanem a szakmának és a médiának is.
A magyar standot Brassó polgármestere is meglátogatta.
A kiállítás első napján a turisztikai képviselet Magyarországot bemutató prezentációt és workshopot szervezett. Ennek keretében a meghívottak megismerkedhettek a Tisza-tó régió, a Dél-Alföld régió, Hajdúszoboszló és Gyula városok kiemelkedő turisztikai attrakcióival és új turisztikai fejlesztéseivel, továbbá bemutatkozott a Wellness Hotel Gyula****superior, a Velence Resort & Spa****superior, a gyulai Park Hotel***, a Fodor Hotel Halászcsárda, a karcagi Bioszálloda és Bioétterem Nimród****, valamint a Hunguest Hotels szállodalánc is.
A háromnapos vásár alatt számos érdeklődő kereste fel a magyar turisztikai standot, gyógy- és wellness-lehetőségekkel összekötött szállásajánlatokat, konkrét üdülési csomagokat keresve. A legismertebb desztinációk Románia távolabbi régiójában is Hajdúszoboszló és Gyula, valamint Budapest. A rendezvény során sokan keresték a balatoni ajánlatokat is, és érdeklődtek a sárvári és a büki ajánlatok iránt. A látogatók számára újdonságnak számítottak a Tisza-tó régió által bemutatott fejlesztések, szórakozási és üdülési lehetőségek, és nagy sikernek örvendett a román piacra készült, román nyelven feliratozott ismertető film és online ajánlati katalógus is.
A KSH adatai szerint 2012 januárjában a kereskedelmi szálláshelyeken 33.467 román vendégéjszakát regisztráltak, ami 20,2%-os növekedést jelent a tavalyi év januárjához viszonyítva. A romániai vendégek a korábbi tendenciának megfelelően továbbra is a szállodákat részesítik előnyben, a vendégéjszakák 90%-át szállodákban töltötték az év első hónapjában.
Az idei év januárjában a legtöbb román vendégéjszakát a Budapest-Közép-Dunavidék régióban (+10,5%), az Észak-Alföld régióban (+57,8%) és a Nyugat-Dunántúl régióban (+14,4%) regisztrálták.
Románia továbbra is a gyógyszállodák legfontosabb küldőpiacai közé tartozik, Oroszország, Németország és Ausztria után a negyedik helyen áll az előző év azonos időszakához képest.